Tablet alergi: nama, komposisi dan arahan untuk digunakan

Terdapat banyak nama pil untuk alahan, dan tidak mudah untuk menavigasi pelbagai jenis farmasi. Pertimbangkan apa ubat utama yang telah membuktikan diri mereka selama bertahun-tahun pemerhatian klinikal. Walau bagaimanapun, anda tidak boleh bergantung pada penerangan ringkas atau bahkan petunjuk lengkap semasa memilih alat untuk diri sendiri. Lebih baik mempercayakan pilihan kepada doktor berpengalaman yang dapat menganalisis kes dan menentukan perkara yang paling berguna bagi orang tertentu.

maklumat am

Sekiranya gejala reaksi alergi bermula, jangan mengabaikan ubat-ubatan khusus yang dikembangkan untuk mereka yang mengalami masalah tersebut. Terdapat banyak nama pil untuk alahan, ubat-ubatan tergolong dalam kumpulan yang berbeza, tetapi masing-masing mempunyai aspek positif yang jelas. Penerimaan selalu penuh dengan risiko dan bahaya, kerana intoleransi individu terhadap komponennya mungkin.

Selalunya, ubat antihistamin ditetapkan. Reaksi hipersensitiviti dirawat dengan menghalang reseptor yang bertanggungjawab untuk histamin. Sekiranya anda mengenalkan ke dalam tubuh bahan yang menghalang aktiviti mereka, pengikatan molekul hormon dicegah, oleh itu, tidak akan ada reaksi negatif tisu organik. Sebagai tambahan kepada antihistamin yang boleh dipercayai, pasaran farmasi menawarkan ubat-ubatan homeopati dan ubat-ubatan hormon untuk perhatian mereka yang memerlukan..

Antihistamin: maklumat umum

Sekiranya anda bertanya kepada orang awam apa nama pil untuk alahan yang dia tahu, "Suprastin" akan terlintas di fikiran terlebih dahulu. Ia tergolong dalam kelas produk farmaseutikal antihistamin generasi pertama.

Secara keseluruhan, terdapat tiga kelas ubat yang dibuat secara konsisten yang mempengaruhi reseptor histamin. Ubat-ubatan yang tergolong dalam tahap pertama mempunyai kesan yang berkesan pada tubuh manusia dan memberikan kesan yang boleh dipercayai dalam seperempat jam setelah dimakan. Kadang kala masa menunggu hasilnya mencapai setengah jam. Sekiranya pesakit bimbang dengan reaksi kepekaan akut, ubat itu akan menghentikannya dengan cepat dan pasti dalam waktu minimum. Pada masa yang sama, keinginan untuk tidur dan penghambatan tindakan secara umum dan reaksi psikomotor adalah mungkin. Sebilangan orang mengalami reaksi sebaliknya dari kegembiraan yang berlebihan..

Pemerhatian klinikal terhadap orang yang menggunakan ubat-ubatan tersebut sejak sekian lama menunjukkan kemungkinan ketagihan badan. Sebagai tambahan kepada ubat yang disebutkan di atas, ubat yang diminta dalam kategori ini adalah Tavegil, Diphenhydramine..

Antihistamin generasi kedua telah terbukti minimum dalam pembentukan kesan sampingan semasa rawatan. Ketagihan, walaupun mungkin, tetapi kebarangkaliannya hilang sedikit. Keberkesanan jangka panjang membolehkan anda menggunakan ubat sekali atau dua kali sehari. Produk farmaseutikal meracuni otot jantung, oleh itu ia tidak dapat diterima sekiranya berlaku penyakit jantung atau vaskular. Nama pil untuk alahan kelas ini: Histalong, Trexil. Antihistamin generasi kedua merangkumi ubat popular "Fenistil" dan "Semprex". Doktor sering mengesyorkan memerhatikan Claritin.

Generasi ketiga

Adalah sukar untuk mengatakan pil pil alergi mana yang terbaik untuk rawatan. Tetapi banyak pakar mengatakan: tidak kira apa nama moden yang anda sebutkan, ia pasti akan tergolong dalam antihistamin generasi ketiga. Ubat-ubatan tersebut telah membuktikan diri mereka dengan kesan yang nyata dan keselamatan yang hampir mutlak untuk tubuh manusia. Produk farmaseutikal menghalang reseptor histamin dengan sempurna, sementara pengambilannya tidak disertai dengan reaksi buruk. Dadah kelas ini tidak memprovokasi keinginan tidur, kerana dari itu, aktiviti jantung tidak terganggu. Sepanjang tempoh kursus, otak pesakit berfungsi dengan normal. Oleh kerana tidak ada kesan sampingan, rawatan yang panjang dibenarkan. Antihistamin jenis ini sering diresepkan dalam program yang berlangsung selama beberapa bulan. Wakil klasik kategori: "Zyrtec", "Erius".

Homeopati

Ubat alahan seperti itu untuk orang dewasa dan kanak-kanak diresepkan sebagai komponen tambahan dalam program ubat. Tidak layak menggunakan ubat homeopati sebagai kaedah penyembuhan utama kerana tidak dapat diramalkan hasilnya, selalunya tidak boleh dipercayai. Kategori ini merangkumi produk farmaseutikal yang berasal dari ramuan herba dan komponen haiwan. Keberkesanan disebabkan oleh kesan kumulatif. Semua ubat homeopati bertujuan untuk digunakan selama tiga bulan atau lebih lama. Ubat sering diresepkan untuk tempoh lapan bulan atau lebih..

Di antara ubat alergi yang ditunjukkan kepada kanak-kanak dan orang dewasa, Luffel patut disebut. Ubat homeopati ini dibuat menggunakan ramuan yang diekstrak dari pokok herba herba. Selalunya, doktor menasihatkan untuk melengkapkan program terapi dengan Rhinital atau Cinnabsin. Kedua-dua produk farmaseutikal ini disarankan jika reaksi pemekaan bermusim, iaitu ketika hidung berair muncul kerana tanaman berbunga..

Ubat hormon

Tidak dapat dikatakan pil alergi mana yang lebih baik daripada yang lain, tetapi di sisi lain, ubat-ubatan hormon dapat dikenal pasti sebagai salah satu yang paling dipercayai, memberikan kesan yang cepat dan jelas. Hasil permohonan mereka dapat dilihat dalam waktu sesingkat mungkin. Semua produk farmaseutikal jenis ini mempunyai kesan anti-radang yang ketara, kerana ia menunjukkan hasil yang lebih ketara daripada antihistamin atau produk homeopati. Hasil terbaik diperhatikan jika ubat hormon diresepkan kepada orang yang alergi, sebaik sahaja reaksi patologi badan terbentuk. Sebaik sahaja keadaannya stabil, orang yang memerlukan dipindahkan ke formulasi ubat yang agak selamat..

Ubat dari kelas ini yang ditunjukkan untuk orang dewasa dari alahan terdapat di farmasi dengan nama "Kestin". Dia melawan angioedema dan manifestasi hipersensitiviti badan yang lain. Alat ini dibenarkan untuk digunakan hanya setelah berjumpa doktor. Bahan aktif tidak sesuai dengan sebilangan besar ubat yang biasa digunakan dalam amalan klinikal.

Kelas ini merangkumi "Prednisolone". Dia, seperti Kestin, diresepkan jika pemekaan diperhatikan dalam versi berwajaran, dan ubat yang lebih selamat tidak memberikan hasil yang jelas.

Cromones

Ubat-ubatan dari kelas ini menormalkan aktiviti sel mast yang mampu menghasilkan histamin. Ubat-ubatan kelas ini direka untuk memerangi asma dan reaksi pemekaan akut. Program rawatan berkesan jika pesakit menggunakan ubat untuk jangka masa yang lama dan sesuai dengan kekerapan yang dikembangkan oleh doktor, dengan mengambil kira dosnya. Biasanya, produk farmaseutikal kelas ini disyorkan untuk dimakan selama beberapa bulan. Senarai pil untuk jenis alahan ini:

  • "Natrium Nedokromil".
  • "Ketotifen".

Nuansa terapi

Ketika bertanya kepada doktor sama ada ada baiknya menggunakan pil untuk alahan "(Suprastin", "Ketotifen" atau ubat lain), lelaki di jalanan ini diharapkan diberi nasihat ubat yang cepat menghentikan fenomena yang tidak menyenangkan, dengan harga semurah mungkin. Di antara semua yang dijual, yang paling berpatutan dengan harganya adalah antihistamin milik generasi pertama. Menurut banyak pakar, jika pesakit mempunyai kecenderungan untuk memberi reaksi kepekaan, ubat-ubatan kelas ini mesti ada pada bila-bila masa, mereka mesti menjadi penghuni tetap alat pertolongan cemas di rumah. Ubat-ubatan tersebut akan membantu mengatasi alahan apabila ia muncul secara tiba-tiba, dalam bentuk yang tajam dan akut. Penggunaan yang betul membolehkan anda menyingkirkan edema dan tersedak, menghilangkan gatal-gatal, bersin berulang kali.

Setelah melegakan manifestasi akut utama dari serangan reaksi hipersensitiviti, perlu meneruskan program terapi menggunakan ubat lain dari senarai tablet alergi di atas. Kaedah selamat dan dipercayai lebih disukai. Keputusan akhir yang memihak kepada produk tertentu mesti diamanahkan kepada doktor yang memimpin pesakit. Dia mendiagnosis keadaan pesakit, mengumpulkan sejarah perubatan, menilai masalah, risiko dan bahaya kesihatan yang berkaitan, berdasarkan keseluruhan data, memilih ubat.

Cara rawatan dengan selamat dan murah?

Hanya dengan mengetahui nama pil anti-alergi, anda tidak boleh menjalani kursus terapi lengkap untuk diri sendiri, dan pengambilan ubat yang tidak betul dapat memperburuk keadaan pesakit. Agar kursus menjadi berguna, perlu menentukan punca pemekaan badan. Penting untuk mendiagnosis gangguan yang telah terbentuk dalam sistem dalaman kerana tindak balas alergi. Keberkesanan maksimum disediakan oleh program komprehensif yang merangkumi agen penyekat reseptor histamin, kromon dan produk homeopati.

Semasa memilih kursus yang sesuai, anda bukan sahaja perlu mengetahui nama umum (kerana pil untuk alahan dipanggil), tetapi juga untuk memahami apa perbezaan antara kategori yang berbeza. Ciri-ciri yang dinyatakan di atas disebabkan oleh nuansa khas pengeluaran produk farmaseutikal, dan pada gilirannya, mempengaruhi harga akhir produk. Di samping itu, harga ubat bergantung pada jenama, pengeluar, dan polisi kos kedai. Rata-rata, ubat yang boleh dipercayai pada masa ini untuk alahan di farmasi disajikan dengan label harga dalam lingkungan 100-300 rubel. Seterusnya, kami akan mempertimbangkan beberapa ubat yang tersedia untuk penduduk umum dan melegakan serangan alahan dengan berkesan..

"Cetirizine"

Sekiranya anda bertanya kepada pakar apa nama tablet bulat untuk alahan, doktor akan mencadangkan Cetirizine. Mungkin pesakit merujuk kepadanya. Ubat ini dibuat dalam bentuk tablet, kapsul dibuat sama ada dalam bentuk bulat atau dalam bentuk yang sedikit memanjang - bergantung pada pengeluar bungkusan tertentu. Tablet tergolong dalam kategori yang sangat dipercayai dan berkesan. Bahan aktif ubat tidak berubah ketika memasuki tubuh, dengan cepat dan boleh dipercayai meresap ke dalam kulit dan melawan ruam alergi. Penggunaan ubat jangka panjang membantu melemahkan kemajuan dermatitis atopik.

Diingatkan bahawa antara nama tablet untuk alahan kulit, "Cetirizine" mungkin yang paling terkenal di kalangan penduduknya. Ini sebahagian besarnya disebabkan oleh ketersediaannya untuk orang dari pelbagai peringkat umur. Ubat ini dibenarkan pada masa kanak-kanak. Ia digunakan jika sindrom atopik awal telah terbentuk. Hanya beberapa jam selepas produk farmaseutikal memasuki tubuh manusia, hasil pentadbiran yang ketara dapat dilihat. "Cetirizine" dimaksudkan untuk digunakan sekali sehari. Sekiranya keadaannya stabil, peningkatannya berterusan untuk jangka masa yang panjang, anda boleh mengurangkan penggunaan ubat tersebut kepada kapsul dua atau tiga hari.

Ubat "Zodak" mempunyai kualiti yang serupa. Kedua-dua ubat ini tidak ditetapkan untuk gangguan fungsi buah pinggang.

"Loratadin"

Rakan senegara kita dapat dengan mudah mencari perkataan yang tidak asing lagi di antara nama tablet untuk alahan di Belarus. Negeri Slavia yang berdekatan menghasilkan ubat Loratadin. Ia dianggap oleh banyak pakar sebagai salah satu ubat anti-alergi terbaik. Salah satu kelebihan penting adalah aksesibilitas untuk semua kategori umur pesakit. Ubat ini mempunyai kesan penenang ringan, tetapi dianggap tidak signifikan, terutama jika dibandingkan dengan kebanyakan produk lain dari reaksi pemekaan. Ubat ini tidak wujud dalam kemampuan untuk mempengaruhi fungsi jantung, jiwa atau kemahiran motor seseorang secara agresif. Bahan aktif tidak berinteraksi dengan bahan lain yang biasa terdapat dalam industri farmaseutikal. Ia mempunyai toleransi manusia yang sangat baik.

"Erius"

Nama tablet antihistamin untuk alahan ini diketahui oleh banyak orang yang terdedah kepada reaksi hipersensitiviti. Ubat dengan cepat dan berkesan menghilangkan manifestasi kepekaan. Pengilang menjadikan produk sebagai salah satu yang paling kuat di antara antihistamin. Versi tablet bukan satu-satunya bentuk pelepasan. Terdapat juga sirap Erius yang dijual, ditujukan untuk pesakit muda (di bawah usia satu tahun). Produk farmaseutikal telah membuktikan dirinya dalam memerangi urtikaria kronik.

Arahan untuk tablet alergi Erius menunjukkan cadangan penggunaan ubat secara konsisten pada masa yang sama. Oleh itu, hasil terbaik dari program terapi dapat dicapai. Pemerhatian menunjukkan bahawa dalam kes yang jarang berlaku, komposisi ini menimbulkan keletihan yang berlebihan, dan boleh menyebabkan rasa membran mukus kering di rongga mulut. Pada sesetengah pesakit, kandungan bilirubin dalam sistem peredaran darah meningkat. Produk ini tidak bertujuan untuk merawat orang yang tubuhnya terlalu sensitif terhadap bahan aktif ubat. Erius mempunyai kos yang agak tinggi, penggantinya yang murah adalah Desloratadine.

"Diphenhydramine"

Seperti tablet alergi "Suprastin" yang popular, "Diphenhydramine" tergolong dalam antihistamin generasi pertama. Ubat ini murah, mempunyai kesan kompleks pada tubuh manusia, melegakan kesakitan akibat kepekaan, menghilangkan rasa mual, muntah dan batuk. Mengambil ubat boleh menimbulkan kesan sampingan. Ada yang mengalami penurunan pengeluaran air kencing, yang lain menghadapi keinginan untuk tidur. Mungkin sensasi membran mukus mulut kering.

"Tavegil"

Bahan tersebut mempengaruhi tubuh manusia hampir seperti "Diphenhydramine". Bahan aktif praktikalnya tidak dapat meresap ke dalam tisu otak, oleh itu, secara amnya, penggunaan Tavegil lebih disukai. Ubat ini mempunyai kemungkinan kesan sampingan yang rendah. Kesan yang ketara pada tubuh manusia disebabkan oleh adanya clemastine dalam komposisi ubat - antihistamin yang boleh dipercayai. Walaupun keselamatannya relatif, produk farmaseutikal digunakan dengan ketat di bawah pengawasan doktor..

"Suprastin"

Seperti yang anda ketahui dari petunjuk untuk tablet untuk alahan "Suprastin" - ubat ini tergolong dalam kelas antihistamin generasi pertama. Berbeza dengan kesan utama yang cepat. Penerimaan membolehkan anda menghilangkan edema dan melegakan gejala spasmodik, menghentikan gatal-gatal. Bahan boleh dipercayai dan berkesan. Boleh digunakan sekiranya kejutan anafilaksis berkembang. Kesannya berlangsung sehingga lima jam.

"Fenistil"

Ubat yang sangat popular disajikan di farmasi dengan nama "Fenistil". Ia sangat murah dan jarang menimbulkan keinginan tidur. Komposisi ubat tergolong dalam generasi kedua ubat-ubatan yang menekan aktiviti reseptor hormon histamin. Ubat ini menurunkan kebolehtelapan kapilari. Penggunaannya dikaitkan dengan kesan penenang yang lemah. Bahan yang memastikan keberkesanan produk farmasi mengatasi reaksi alahan secara kualitatif. Dibolehkan digunakan dengan pemekaan kerana makanan atau latar belakang terapi foliar. Kebolehpercayaan penggunaan terhadap urtikaria, rhinitis kerana hipersensitiviti telah terbukti. Ubat ini digunakan oleh atopik, ia ditetapkan untuk rawatan gigitan serangga. Sekiranya rasa mengantuk setelah memakan wang harian, perlu membahagikan dos kepada dua hidangan..

Claritin

Sekiranya anda bertanya kepada doktor mengenai nama pil alahan kanak-kanak, doktor mungkin akan menyebut ubat ini. Claritin boleh digunakan dari usia dua tahun. Ubat itu tergolong dalam kelas antihistamin. Bahan utama yang memberikan kesan yang ketara adalah loratadine. Produk farmaseutikal yang selamat mempengaruhi tubuh dalam masa 24 jam setelah menerima dos oral yang mencukupi. Pemerhatian menunjukkan bahawa penggunaan yang berpanjangan (hingga sebulan) tidak memprovokasi pembentukan rintangan. Produk ini bertujuan untuk merawat alahan bermusim dan reaksi kulit yang terlalu sensitif. Dos ditentukan berdasarkan usia pesakit.

"Histalong"

Seperti yang anda lihat dari petunjuk penggunaan, tablet alergi "Histalong" mengurangkan kebolehtelapan kapilari. Oleh kerana itu, pembengkakan yang disebabkan oleh pemekaan badan akan reda sejurus selepas mengambil ubat. Ubat ini digunakan untuk urtikaria dan angioedema. Ia diresepkan kepada orang yang menderita hidung berair kerana alahan, serta dengan beberapa manifestasi serupa. Dilarang menggunakan ubat tersebut jika penyakit hati dikesan. Walaupun keselamatan produk tersebut, produk tersebut hanya boleh digunakan setelah berunding dengan doktor.

Aplikasi tempatan

Kadang-kadang kita lupa, tetapi organ manusia terbesar adalah kulit. Tanggungjawabnya adalah melindungi tubuh daripada jangkitan, faktor berbahaya, dan dehidrasi. Organ ini menunjukkan perubahan persekitaran, turun naik suhu dan ciri-ciri lain. Kulit adalah penghalang pelindung yang memisahkan sistem dalaman dari dunia luar. Banyak penyakit alahan mempengaruhi keadaan organ ini terutamanya..

Untuk mengelakkan manifestasi reaksi pemekaan, untuk menghapuskannya, anda boleh menggunakan salap yang bertujuan untuk aplikasi tempatan. Terdapat banyak produk farmaseutikal yang serupa, jadi lebih baik menyerahkan pilihan kepada doktor. Salap bukan hormon hampir tidak mempunyai kontraindikasi, ia boleh digunakan dalam jangka masa yang lama. Hampir mana-mana farmasi mempunyai "Bepanten", "Pantoderm" dan salap lain, bahan aktif utamanya ialah panthenol. Salap hormon dianggap agak berbahaya. Ini digunakan di bawah pengawasan doktor. Untuk melegakan urtikaria dan menghilangkan fokus keradangan, beri resep "Flucinar". Untuk eksim alergi, dermatitis, salap hidrokortison ditunjukkan. Salah satu perkembangan yang terkenal dan menjanjikan - salap Advantan.

Perkaitan isu

Kajian antarabangsa telah dilakukan untuk menentukan prevalensi kecenderungan alergi pada manusia. Percubaan sedemikian dianjurkan oleh WHO. Seperti yang ditunjukkan hasilnya, kira-kira setiap penduduk kelima planet ini adalah orang yang alergi atau orang yang sakit dengan sesuatu yang disebabkan oleh reaksi alergi.

Alergi adalah tindak balas patologi, reaksi tidak normal tubuh manusia terhadap sebatian yang tidak boleh mencetuskan gejala yang menyakitkan. Alergi terbentuk kerana gangguan pada sistem saraf, endokrin, imun dan gastrousus. Keadaan ini disebabkan oleh pelbagai sebatian yang memulakan tindak balas imun atipikal. Proses ini dilanjutkan dengan penglibatan imuniti humoral, kemampuan pelindung tubuh berperanan pada tahap struktur selular.

Analog ubat mahal untuk alahan

Para saintis masih bergelut dengan penyebab alahan. Penyelidik dari Australia telah mengenal pasti kaitan antara alergi makanan dan kekurangan vitamin D, dan rakan mereka dari England berpendapat bahawa "kemandulan" harus dipersalahkan - lebih baik memperkenalkan kanak-kanak itu kepada makanan baru secepat mungkin agar pada masa depan tubuh tidak salah menganggapnya sebagai alergen, misalnya, selai kacang.

Malangnya, alahan tidak dapat disembuhkan, tetapi anda dapat melawan gejala yang muncul kerana "menghidupkan" histamin. Bahan ini aktif dan menyebabkan reaksi alergi yang biasa: batuk, hidung berair dan gatal.

Ahli farmasi membahagikan tablet alergi kepada dua generasi, dengan mengambil kira tempoh tindakan, keberkesanan dan kesannya pada sistem saraf pusat. Glukokortikosteroid diasingkan secara berasingan - dana kumpulan ini biasanya dihasilkan dalam bentuk gel, salap dan losyen.

Pil "generasi ketiga" untuk alergi masih diperuntukkan untuk ubat-ubatan baru yang asasnya, tindakannya akan berbeza dengan pil generasi kedua. Persatuan Alergi Rusia dalam garis panduan klinikalnya juga tidak menyebut generasi mana pun, kecuali yang pertama dan kedua.

Dari setiap kumpulan, kami mengambil pil alergi yang paling popular dan memilih rakan sejawat yang murah. Kami menganggap faedahnya seperti di kedai runcit: kami membandingkan harga untuk jisim bahan aktif.

Perhatian! Sekiranya doktor telah menetapkan ubat, periksa kemungkinan menggantinya dengan ubat lain, tetapi dengan komposisi yang sama. Mungkin, sebagai tambahan kepada bahan aktif utama, bahan bantu juga berperanan: sebagai pengganti, mereka mungkin tidak sesuai dengan ubat lain yang digunakan.

Analog atau sinonim?

Dalam pertuturan sehari-hari, orang memanggil ubat dari pengeluar yang berlainan, tetapi dengan bahan aktif yang sama. Ahli farmasi dan ahli farmakologi keberatan: analog adalah ubat dengan bahan aktif yang berbeza, tetapi digunakan untuk merawat penyakit yang sama. Dan ubat-ubatan dari pengeluar yang berbeza dengan bahan aktif yang sama adalah sinonim.

Dalam artikel ini, kami menggunakan kata "analog" dalam arti umum - sebagai ubat dengan bahan yang sama, tetapi lebih murah. Ahli farmasi dan ahli farmakologi, maafkan kami.

Antihistamin generasi pertama

Pil alergi generasi pertama menyebabkan rasa mengantuk dengan mempengaruhi sistem saraf pusat. Tetapi mereka bertindak seketika - ini penting apabila reaksi alergi berkembang dengan cepat.

Suprastin

Salah satu ubat alergi yang paling murah dan berkesan. Suprastin bertindak selama 4-6 jam, tetapi penggunaan jangka panjang menyebabkan toleransi terhadap ubat - iaitu, dari masa ke masa, ia mungkin tidak berkesan pada dos yang sama.

Bahan aktif dalam tablet Suprastin adalah chloropyramine.

Pil alahan yang berkesan dan murah untuk kanak-kanak dan orang dewasa

Reaksi alergi boleh berlaku pada mana-mana orang, walaupun tanpa kecenderungan terhadapnya. Bentuk ringan disertai dengan kemerahan, ruam dan gatal pada kulit, rinitis dan sedikit pembengkakan tempatan, tetapi ada juga bentuk yang teruk di mana fungsi pernafasan sukar.

Untuk menekan gejala alergi, pelbagai ubat farmakologi digunakan, bentuk yang biasa adalah tablet. Farmasi mempunyai produk dalam julat harga yang berbeza, dan ubat murah sering tidak kurang berkesan daripada analog mahal..

Artikel ini membincangkan jenis pil kelas anggaran yang paling biasa dengan tindakan anti-alergi..

Punca dan gejala alahan

Alergi adalah peningkatan kepekaan tubuh dan sistem imun terhadap bahan-bahan tertentu.

Perkembangannya boleh disebabkan oleh pengaruh faktor-faktor berikut:

  • Kekurangan makanan seimbang - kekurangan vitamin dan nutrien, penggunaan produk secara sistematik dengan bahan tambahan kimia buatan;
  • Kejutan emosi, faktor tekanan;
  • Pengambilan protein asing dengan vaksin atau plasma penderma atau kesan sampingan penggunaan ubat farmakologi;
  • Kesan kimia bahan kimia dan kosmetik isi rumah;
  • Aktiviti parasit atau pendedahan kepada jangkitan kulat.
  • Kecenderungan genetik dan keturunan.

Apabila alergi berlaku, kompleks gejala utama berikut mungkin muncul:

  • Batuk, gatal di hidung, menyebabkan bersin dan rhinitis alergi dan gangguan fungsi pernafasan;
  • Kemunculan dermatitis, disertai dengan gatal, terbakar, mengelupas, kemerahan dan bengkak;
  • Pembakaran dan kemerahan mata, pembengkakan kawasan di sekitarnya, peningkatan rembesan lakrimal;
  • Bengkak lidah dan membran mukus mulut, muntah, dan gangguan pencernaan adalah gejala alahan ubat atau makanan yang biasa;
  • Kejutan anaphylactic, disertai dengan tindakan buang air besar dan buang air besar secara tidak sengaja, kemunculan ruam kulit yang banyak di seluruh badan, sesak nafas, reaksi kejang dan kehilangan kesedaran.

Tindakan pil alahan

Untuk menghilangkan gejala alergi, ubat antihistamin oral dalam bentuk tablet diamalkan.

Mereka boleh mempunyai komposisi yang berbeza, tetapi mempunyai mekanisme tindakan yang serupa, seperti berikut:

  • Penurunan aktiviti atau pemberhentian lengkap aktiviti reseptor histamin, yang menyebabkan penurunan gejala yang cepat;
  • Penghapusan hubungan antara histamin dan tisu, yang tidak membenarkan mereka memberi kesan yang besar pada mereka.
  • Jenis tablet tertentu mempunyai kesan antiemetik dan kesan menenangkan pada kawasan tertentu dari sistem saraf pusat.

Kajian semula antihistamin generasi pertama yang murah

Antihistamin generasi pertama dalam bentuk pil digunakan sebagai kaedah utama untuk mengatasi alahan..

Kelemahan utama kumpulan ini adalah kerapuhan ikatan dengan reseptor histamin dan jangka masa kesan terapi yang rendah..

Atas sebab ini, pil harus diminum dengan kerap dan dalam dos yang tinggi, yang, bersama dengan kesan pada otak, sering menimbulkan banyak kesan sampingan..

Kesan sampingan yang mungkin:

  • Peningkatan mengantuk;
  • Mengeringkan mukosa mulut;
  • Peningkatan kegembiraan mental dan emosi;
  • Denyutan jantung meningkat;
  • Kemerosotan sementara dalam fungsi visual;
  • Kesukaran dalam proses buang air besar;
  • Ketidakupayaan untuk menumpukan perhatian;
  • Sambutan perlahan terhadap peristiwa yang sedang berlaku.

Dadah murah yang popular dari kumpulan ini disenaraikan di bawah:

  • Diazolin - mengandungi 50 atau 100 mg mebhydrolin napisylate dalam setiap tablet. Kanak-kanak berumur lebih dari 3 tahun ditetapkan dos harian 50-100 mg, untuk kanak-kanak berumur 5-10 tahun - 100-150 mg. Kanak-kanak berumur lebih dari 12 tahun mengambil tablet mengikut skema untuk orang dewasa, dos hariannya berbeza dari 100 hingga 300 mg, bergantung kepada keparahan gejala alergi. Dos harian tidak boleh melebihi 600 mg, pada satu masa tidak dibenarkan mengambil lebih dari 300 mg. Tempoh kursus bergantung kepada keparahan reaksi alergi. Kos di farmasi adalah dari 70 rubel;
  • Tavegil adalah tablet antihistamin berdasarkan clestamine hydrogen fumarate. Alat ini boleh digunakan untuk merawat alahan pada kanak-kanak berusia lebih dari 6 tahun, memberi mereka setengah tablet 2 kali sehari. Lebih dari 12 tahun dan dewasa, ambil 2 tablet sehari, diambil pada waktu pagi dan malam. Dos harian maksimum untuk alahan teruk adalah 6 tablet. Kosnya adalah dari 80 rubel;
  • Diphenhydramine boleh didapati dalam bentuk tablet yang mengandungi 20 hingga 100 mg diphenhydramine. Perlu mengambil 10-30 mg ubat 1-3 kali sehari, bergantung kepada keparahan gejala alergi; jangka masa kursus adalah 1.5-2 minggu. Anda boleh membeli produk dengan harga 15 rubel;
  • Suprastin - anda perlu mengambil 3-4 tablet sehari dan pastikan dos harian tidak melebihi 100 mg. Anda boleh menggunakan ubat tersebut untuk merawat alahan pada kanak-kanak dari usia 3 tahun, memberikan setengah tablet 2 kali sehari; kanak-kanak berumur lebih dari 6 tahun - 3 kali sehari. Tempoh kursus ditentukan secara individu, kerana keparahan gejala berkurang, dosnya dikurangkan. Anda boleh membeli produk dengan harga 120 rubel.

Kajian semula antihistamin generasi kedua yang murah

Kumpulan sebelumnya digantikan oleh tablet generasi kedua, yang berkaitan dengan komposisi kimianya dengan reseptor histamin..

Ciri ini adalah ciri positif utama mereka, kerana memberikan faedah berikut:

  • Tiada kesan pada otak;
  • Tiada kesan pada reseptor lain;
  • Kekurangan ketagihan dalam jangka masa panjang;
  • Peningkatan kesan terapeutik hingga 12 jam, yang mengurangkan kekerapan pengambilan pil.

Kelemahan utama tablet generasi kedua adalah kemunculan sejumlah kontraindikasi, termasuk:

  • Kanak-kanak;
  • Umur lebih 65 tahun;
  • Penyakit sistem kardiovaskular;
  • Kegagalan ginjal;
  • Tidak dibenarkan digunakan dengan antibiotik - makrolida;
  • Tidak dibenarkan digunakan dengan ubat antimikotik.

Contoh pil generasi kedua yang murah untuk memerangi gejala alahan disenaraikan di bawah:

  • Semprex adalah bentuk pil antihistamin acrivastine. Anda boleh mengambil ubat tersebut dari usia 12, 3 tablet sehari, rawatannya berterusan sehingga gejala alergi dihilangkan sepenuhnya. Kos tablet Semprex di farmasi adalah dari 120 rubel;
  • Trexil - hadir dalam bentuk tablet yang mengandungi 60 mg terfenadine. Penerimaan dilakukan dalam 2 tablet sehari sehingga tanda-tanda alergi sepenuhnya hilang atau sesuai dengan tempoh yang ditetapkan oleh doktor. Di bawah usia 12 tahun, dibenarkan untuk mengambil setengah tablet 2 kali sehari. Kosnya adalah dari 100 rubel;
  • Claritin - adalah salah satu antihistamin berdasarkan loratadine. Tablet boleh diberikan kepada kanak-kanak berumur 3 tahun; pada usia 2 hingga 3 tahun, sirap dibenarkan. Ambil 1 tablet sehari; kanak-kanak dengan berat kurang dari 30 kg - setengah tablet; jangka masa kursus ditentukan secara individu. Kos produk di farmasi adalah dari 150 rubel.

Kajian semula antihistamin generasi ketiga yang murah

Antihistamin generasi ketiga telah dikembangkan dan agak baru di farmasi.

Satu-satunya kontraindikasi langsung untuk digunakan adalah intoleransi individu terhadap bahan yang termasuk dalam komposisi.

Kelebihan lain dari ubat generasi ketiga termasuk:

  • Sebenarnya, tidak ada kesan sampingan:
    • sakit kepala berlaku dalam 7% kes;
    • peningkatan mengantuk dan kehilangan tumpuan diperhatikan dalam 2% kes;
  • Kemungkinan penggunaan pada kanak-kanak dan usia tua;
  • Kekurangan pengaruh pada fungsi otot jantung, yang memungkinkan untuk menyingkirkan kontraindikasi dari sistem kardiovaskular;
  • Kelajuan tindakan yang tinggi, kesan terapi jangka panjang adalah faktor utama yang memungkinkan untuk mengurangkan dos dan mengurangkan kekerapan pengambilan pil..

Pil generasi ketiga murah yang paling popular untuk memerangi gejala alahan disenaraikan di bawah:

  • Cetirizine adalah salah satu antihistamin moden yang paling diminati. Ia dihasilkan dalam bentuk tablet yang mengandungi 10 mg bahan dengan nama yang sama. Ubat ini bertujuan untuk merawat alahan pada orang dewasa dan kanak-kanak berusia lebih dari 6 tahun, ia harus diminum 1 tablet sehari atau setengah tablet 2 kali sehari. Sekiranya terdapat penyakit ginjal, setengah tablet sehari ditetapkan, pengambilannya dilakukan setiap hari. Tempoh kursus ditetapkan secara individu. Anda boleh membeli ubat dengan harga 60 rubel;
  • Fexadine - adalah ubat berdasarkan fexofenadine, setiap tablet mengandungi 120 mg bahan aktif. Produk ini diluluskan untuk penggunaan hanya berusia lebih dari 12 tahun. Semasa merawat alahan bermusim dan rinitis alergi, ambil 1 tablet sehari, untuk bentuk urtikaria kronik - 1,5 tablet sehari. Rawatan harus diteruskan sehingga pengampunan berlaku. Kosnya adalah dari 140 rubel.

Kajian semula ubat hormon murah untuk alahan

Pil hormon dengan tindakan anti-alergi juga tergolong dalam ubat farmakologi generasi ketiga.

Mereka mengandungi bahan kimia yang dapat memberi kesan sistemik pada tubuh, oleh itu, pengambilan pil tersebut hanya dibenarkan dalam kes yang teruk dan seperti yang ditetapkan oleh doktor yang merawat.

Petunjuk untuk digunakan adalah:

  • Alahan dalam bentuk kronik dengan teruk;
  • Gejala alahan yang teruk, kejutan anaphylactic;
  • Tidak cukup keberkesanan tablet antihistamin milik kumpulan lain.

Penggunaan antihistamin jenis hormon jangka panjang dan tidak terkawal boleh menyebabkan akibat negatif berikut:

  • Ketidakseimbangan hormon, menyebabkan kompleks masalah kesihatan;
  • Gangguan fungsi sistem imun;
  • Pelanggaran aktiviti otot jantung;
  • Lesi ulseratif saluran gastrousus;
  • Penunjuk tekanan darah meningkat;
  • Kesan terbalik dengan keparahan gejala alergi yang meningkat.

Pil alahan hormon murah yang popular disenaraikan di bawah:

  • Prednisolone adalah ubat yang paling biasa dalam kumpulan ini, setiap tablet mengandungi 5 mg bahan dengan nama yang sama. Bergantung pada keparahan alergi, pakar boleh menetapkan dos harian 5 hingga 60 mg. Dos harian maksimum adalah 200 mg, tetapi ini biasanya tidak ditetapkan untuk rawatan alahan. Bagi kanak-kanak, dos dikira berdasarkan nisbah 0.14-2 mg bahan aktif per kilogram berat badan, jumlah yang diperoleh dibahagikan kepada 3-4 dos. Semasa rawatan, doktor menyesuaikan dos bergantung pada dinamika positif dan penurunan keparahan gejala. Kos di farmasi adalah dari 100 rubel;
  • Kestin adalah antihistamin yang mengandungi ebastine terionisasi mikro. Alat ini digunakan untuk merawat alahan yang berusia lebih dari 12 tahun, 1-2 tablet harus diambil setiap hari, jangka masa kursus ditentukan oleh doktor secara individu. Sekiranya terdapat penyakit dan kerosakan hati, dos minimum ubat ditetapkan. Kosnya adalah dari 140 rubel.

Kajian semula ubat homeopati yang murah untuk alahan

Untuk rawatan alahan, persiapan homeopati juga boleh digunakan, yang hanya mengandungi bahan semula jadi dari haiwan dan tumbuhan..

Antara kelebihan utama ubat homeopati adalah:

  • Tiada ketagihan tanpa mengira dos yang digunakan;
  • Tidak perlu meningkatkan dos dari masa ke masa;
  • Tiada kesan negatif terhadap mekanisme;
  • Pengaktifan proses semula jadi dalam badan;
  • Ketiadaan kontraindikasi hampir lengkap;
  • Kemungkinan penggunaan pada kanak-kanak dan usia tua.

Walaupun terdapat sebilangan aspek positif, pil alergi homeopati mempunyai 2 kekurangan yang ketara:

  • Prinsip tindakan kumulatif, kerana tempoh kemasukan adalah dari enam bulan atau lebih lama.
  • Kehadiran bahan-bahan herba dalam komposisi menjadikan tablet homeopati tidak sesuai untuk semua orang, kerana ia sendiri dapat menimbulkan reaksi alergi.

Pil homeopati murah yang popular untuk memerangi gejala alahan disenaraikan di bawah:

  • Rhinital - mesti diserap dalam mulut 30 minit sebelum makan. Dos harian maksimum adalah 12 tablet; rehat sekurang-kurangnya 1 jam mesti dikekalkan antara dos. Untuk kanak-kanak dari 6 tahun - 8 tablet. Apabila pengampunan berlaku, dos dikurangkan menjadi 3-6 tablet. Dengan kecenderungan alergi bermusim, Rinital diambil sebagai langkah pencegahan 1.5 bulan sebelum penampilan debunga pertama, 3 tablet sehari untuk orang dewasa dan 2 tablet sehari untuk kanak-kanak berumur lebih dari 6 tahun. Tempoh rawatan tidak terhad. Kos dana di farmasi adalah dari 300 rubel;
  • Luffel adalah ubat homeopati berdasarkan ekstrak tumbuhan semula jadi, yang digunakan untuk mengubati rinitis alergi. Dos harian adalah 3 tablet, sekiranya terdapat bentuk alahan akut, boleh diambil setiap 15 minit selama 2 jam. Tempoh kursus adalah satu bulan, dengan keputusan doktor, rawatan dapat diperpanjang. Luffel boleh digunakan untuk merawat kanak-kanak berumur lebih dari 3 tahun setelah berunding dengan pakar pediatrik. Kos pembungkusan dari 250 rubel.

Kajian semula cromones murah untuk alahan

Cromones adalah sekumpulan ubat farmakologi yang tindakannya bertujuan untuk menormalkan pengeluaran histamin pada tahap sel..

Mereka diresepkan untuk pelbagai jenis alahan dalam bentuk akut dan asma bronkial yang timbul pada latar belakang mereka. Ciri utamanya adalah keperluan menjalani rawatan.

Sehingga kini, satu-satunya cromone yang berkesan dalam bentuk tablet adalah Ketotifen - ini adalah ubat yang mengandungi 1 mg ketotifen fumarate, diresepkan untuk rawatan asma bronkial dan pelbagai bentuk dan jenis alahan, boleh digunakan untuk menghilangkan gejala pada kanak-kanak berusia lebih dari 3 tahun.

Corak penggunaan dijelaskan di bawah:

  • Dos harian adalah 2 tablet, pengambilan mesti digabungkan dengan sarapan dan makan malam;
  • Dengan kecenderungan untuk penenang, disarankan untuk minum setengah tablet 2 kali sehari, secara beransur-ansur meningkatkan dos selama seminggu;
  • Dalam bentuk alahan yang teruk semasa eksaserbasi, dibenarkan mengambil 4 tablet sehari, tetapi tidak lebih banyak;
  • Tempoh kursus ditentukan oleh doktor, bergantung pada dinamika positif, ia berkisar antara 2 minggu hingga 3 bulan.

Kosnya dari 80 rubel.

Pil alahan murah untuk kanak-kanak

Alahan pada kanak-kanak boleh berlaku pada usia berapa pun; untuk menghilangkannya, anda juga perlu mengambil tablet antihistamin.

Kaedah murah yang digunakan dalam amalan pediatrik dibincangkan di bawah:

  • Diazolin - digunakan untuk merawat reaksi alahan pada kanak-kanak berumur lebih dari 1 tahun. Ia sangat berkesan untuk rinitis alergi, kemerahan dan peningkatan mata yang terkoyak. Untuk kemudahan mengambil tablet, disarankan untuk terlebih dahulu menggiling ke keadaan serbuk. Kosnya ialah 70 rubel;
  • Peritol - dalam bentuk tablet digunakan untuk merawat alahan pada kanak-kanak berumur lebih dari 2 tahun; ejen tersebut ditetapkan untuk menghilangkan manifestasi kulit. Kosnya adalah dari 140 rubel setiap pakej;
  • Pipolfen - tersedia dalam pelbagai bentuk, tablet dan larutan suntikan digunakan untuk merawat alahan pada kanak-kanak berumur lebih dari 2 bulan. Tablet jauh lebih murah daripada bentuk pelepasan ubat ini, ia boleh dibeli dengan harga 120 rubel;
  • Diphenhydramine - dalam bentuk tablet, berkesan dalam merawat reaksi alahan pada kulit. Tablet boleh digunakan untuk merawat kanak-kanak dari usia 3 tahun; pada usia yang lebih awal, bentuk ubat lain digunakan. Kosnya adalah dari 15 rubel.

Pil alahan kehamilan yang murah

Banyak ubat untuk memerangi alahan dilarang semasa kehamilan..

Berikut adalah pil murah yang boleh digunakan dalam tempoh ini:

  • Claritin - juga dibenarkan hanya dari trimester kedua, harganya adalah dari 150 rubel;
  • Suprastin - boleh digunakan untuk merawat alahan dalam tempoh kehamilan 13-36 minggu, hanya pengambilan satu pil atau kursus pendek di bawah pengawasan doktor yang dibenarkan. Kosnya adalah dari 120 rubel;
  • Cetirizine - pada mana-mana peringkat kehamilan, ia hanya diresepkan oleh doktor sekiranya terdapat keperluan mendesak dan keberkesanan antihistamin yang lain. Kos dari 60 rubel.

Penarafan ubat yang murah tetapi berkesan

Berikut adalah senarai ubat yang berjaya menggabungkan kos rendah dan kecekapan tinggi dalam rawatan alahan..

5 pil alahan murah:

  1. Cetirizine - kos dari 60 rubel;
  2. Claritin - kos dari 150 rubel;
  3. Tsetrin - kos dari 160 rubel;
  4. Tavegil - kos dari 80 rubel;
  5. Diphenhydramine - berharga dari 15 rubel.

Ubat yang lebih mahal untuk alahan dan rakannya yang lebih murah

Terdapat sebilangan besar pil alergi mahal di farmasi.

Berikut adalah contoh ubat-ubatan tersebut dan perbandingannya dengan analog dengan komposisi yang serupa:

Ubat yang lebih mahalKosAnalog lebih murahKos
Loratadin-teva200-240Lorahexal50
Erius550-600Desloratadine115
Ksizal350Levocetirizine Teva180
Allegra600-650Fexofast200
Erespal350-400Epistatus200
Suprastin120Kloropiramina60
Zyrtec200Cetirizine60

Cara memilih pil untuk alahan?

Pelbagai antihistamin yang terdapat di farmasi sering menyulitkan proses pemilihan.

Berikut adalah kriteria utama ubat harus dinilai:

  • Kos. Ubat analog biasanya berada dalam julat harga yang lebih berpatutan daripada antihistamin asli, sementara keberkesanannya berada pada tahap yang sama;
  • Komposisi. Adalah perlu untuk memastikan bahawa ubat tersebut tidak mengandungi bahan yang mana intoleransi individu terhadap tubuh;
  • Kesan sampingan. Semasa menjalankan aktiviti yang memerlukan peningkatan perhatian, lebih baik memilih dana dengan risiko minimum mengembangkan reaksi yang tidak diinginkan;
  • Sekatan umur. Tidak semua ubat boleh digunakan pada masa kanak-kanak dan usia tua;
  • Kontraindikasi. Sebelum mengambil pil, anda harus memastikan bahawa tidak ada kontraindikasi, selalunya ia berkaitan dengan keadaan hati dan ginjal, kerja sistem kardiovaskular dan kehamilan;
  • Kekerapan kemasukan dan tempoh kursus. Tidak semua tablet dirancang untuk jangka masa panjang.

Ulasan

Ulasan mengenai penggunaan pil alergi yang murah:

11 ubat alahan terbaik

Bukan kerana apa-apa alergi disebut penyakit abad ke-21 - hari ini orang-orang dari segala usia harus menghadapinya, dan bukan hanya pada musim bunga dan musim panas, ketika tumbuh-tumbuhan mekar, tetapi sering sepanjang tahun. Reaksi alergi dicetuskan oleh apa sahaja: makanan, ubat-ubatan dan bahan kimia rumah tangga, rambut haiwan kesayangan, serbuk sari, habuk biasa, sinar matahari dan juga sejuk. Oleh itu, persoalan ubat alergi mana yang lebih disukai daripada semua ubat yang ditawarkan di farmasi sangat relevan.

Alahan tidak menyakitkan, tetapi sangat tidak menyenangkan: lakrimasi, bersin, pelepasan hidung, ruam pada wajah dan badan yang gatal dan meradang. Keadaan ini amat sukar bagi kanak-kanak kecil. Dalam kes yang sukar, edema Quincke berlaku dan kejutan anaphylactic berkembang. Oleh itu, sangat penting untuk mengetahui ubat mana yang melawan alahan, dalam mana lebih baik digunakan, apa perbezaan dan ciri mereka. Bagaimanapun, setiap ubat untuk alahan mempunyai komposisi dan mekanisme tindakannya sendiri, dos dan kontraindikasi juga berbeza. Agar tidak membahayakan diri sendiri dan memulihkan kesihatan normal secepat mungkin, ada baiknya mengkaji penilaian secara terperinci dan memilih ubat terbaik untuk alahan.

  • Apakah ubat untuk alahan
  • Antihistamin dari pelbagai generasi
  • Penarafan antihistamin generasi pertama terbaik untuk alahan
  • Antihistamin generasi kedua untuk alahan
  • Penilaian antihistamin alergi generasi kedua terbaik
  • Antihistamin generasi ketiga
  • Glukokortikoid untuk alahan
  • Penyekat membran sel mast
  • kesimpulan

Apakah ubat untuk alahan

Tiga generasi pil anti-alergi digunakan dalam terapi moden. Perwakilan generasi terbaru mempunyai kesan sampingan dan kontraindikasi yang jauh lebih sedikit, mereka dibezakan oleh kesan cepat dan lebih tahan lama, walaupun dengan dos kecil. Tetapi bersama dengan mereka, ubat anti-alergi tradisional untuk kanak-kanak dan orang dewasa generasi pertama juga digunakan - kadang-kadang hanya mereka yang dapat memperbaiki keadaan pesakit.

Sebagai tambahan kepada antihistamin, juga terhadap alahan untuk kanak-kanak dan pesakit yang lebih tua boleh diresepkan:

  • kortikosteroid - suntikan hormon atau pil;
  • penstabil membran sel mast.

Di bawah ini akan dipertimbangkan dengan lebih terperinci ubat anti-alergi yang paling popular dari kategori yang disenaraikan. Peringkat disusun dengan mengambil kira keberkesanan ubat, jumlah kesan sampingan dan kos.

Antihistamin dari pelbagai generasi

Untuk melegakan simptom alergi, anda perlu bertindak dalam dua arah: untuk menghilangkan sumber alergi, dan untuk menekan pelepasan histamin, bahan yang mula dihasilkan oleh badan secara aktif sebagai tindak balas kepada perengsa. Yang terakhir dicapai dengan bantuan ubat dari kumpulan ini, mereka melegakan kerengsaan dan keradangan membran mukus mata dan nasofaring dengan kelajuan dan keberkesanan yang berbeza, merawat ruam dan edema, dan gejala lain. Empat generasi ubat anti-alergi digunakan hari ini.

Dalam perubatan praktikal moden, dan lebih-lebih lagi dalam pediatrik, agen anti-alergenik ini digunakan dalam kes yang jarang berlaku. Tetapi kadang-kadang mereka inilah yang menjadi satu-satunya keselamatan yang mungkin, jadi perlu belajar lebih banyak tentang mereka juga. Kelemahan ubat-ubatan tersebut jauh lebih banyak daripada kelebihannya, yang utama adalah senarai kontraindikasi dan kesan sampingan yang panjang.

    Kesan negatif pada sistem saraf pusat - hampir semua tablet dari kelas ini mempunyai kesan hipnosis dan sedatif yang ketara. Dengan pengecualian yang jarang berlaku, kesan terapi tidak lama. Ubat-ubatan ini dapat mengurangkan nada otot. Pergolakan psikomotor boleh berlaku dengan penggunaan ubat-ubatan ini secara berpanjangan atau overdosis yang tidak disengajakan. Semasa terapi dengan ubat ini, anda tidak dapat melakukan tugas yang memerlukan peningkatan konsentrasi. Ubat-ubatan anti-alergi generasi ini meningkatkan kesan alkohol, ubat analgesik dan beberapa ubat lain. Dengan rawatan selama lebih dari tiga minggu, tachyphylaxis berkembang - ketagihan terhadap komponen aktif ubat, akibatnya keberkesanannya berkurang. Atas sebab ini, jika setelah tiga minggu terapi gejala alergi belum hilang, agen yang digunakan memerlukan penggantian.

Di AS dan Eropah, banyak ubat dalam kategori ini dilarang dan tidak lagi digunakan. Ini disebabkan oleh tindakan negatif yang terlalu kerap, di antaranya takikardia, pengeringan mukosa mulut, pengekalan kencing, sembelit, penurunan penglihatan.

Kebaikan

Mungkin satu-satunya kelebihan antihistamin ini untuk alergi kulit adalah ketersediaan. Berbanding dengan ubat-ubatan baru generasi terkini, ini beberapa kali lebih murah. Kesannya muncul dengan cepat, tetapi tidak bertahan lama. Sebilangan tablet digunakan sebagai antiemetik atau sebagai alternatif apabila kesan ubat utama menurun.

Penarafan antihistamin generasi pertama terbaik untuk alahan

Penarafan# 1# 2# 3
Nama
Diphenhydramine

Tavegil

Diazolin

Peritol

Ubat ini berkesan untuk hampir semua jenis alahan, dengan cepat menghilangkan manifestasi demam hay, urtikaria, neurodermatitis, dermatitis dengan menekan pembebasan histamin. Juga digunakan untuk merawat migrain, anoreksia, cachexia.

Bahan aktif adalah garam cyproheptadine.

    Terdapat dalam bentuk tablet untuk orang dewasa dan dalam sirap untuk kanak-kanak dari dua tahun. Ia mempunyai pelbagai kesan. Merangsang penyerapan nutrien, yang penting bagi pesakit anoreksik dengan masalah pemakanan dan kenaikan berat badan.
    Mengarah kepada gangguan aliran air kencing dan pembengkakan. Tidak diresepkan untuk wanita hamil dan menyusui. Ini menyebabkan kenaikan berat badan, yang bukan untuk semua orang. Sedatif, mengantuk.

Diazolin

Komponen aktif ubat ini adalah mebhydrolin.

    Sesuai untuk semua peringkat umur. Ia murah. Ia bertindak dengan cepat dan mengekalkan kesannya dalam jangka masa yang lama. Boleh digunakan untuk tujuan pencegahan.
    Ia tidak berkesan dalam alahan teruk sebagai ubat utama. Ia mempunyai kontraindikasi dan kesan sampingan. Kontraindikasi pada kehamilan dan penyusuan, kegagalan jantung, epilepsi, glaukoma, prostatitis adenoma.

Diphenhydramine

Bahan aktif dalam ubat ini adalah diphenhydramine. Diphenhydramine tanpa keterlaluan disebut keturunan semua antihistamin..

Selain anti-alergi, ia juga mempunyai kesan anti-radang, termasuk dalam triad - gabungan ubat-ubatan yang digunakan oleh pasukan ambulans dalam rawatan kecemasan.

    Kos rendah. Tindakan pantas. Menggabungkan dengan baik dengan ubat lain.
    Mengantuk, kelesuan, penghambatan reaksi, atau sebaliknya, pergolakan berlebihan, insomnia. Bahan aktif mempengaruhi pengecutan jantung, menyebabkan anemia. Lebih baik tidak menggunakan diphenhydramine untuk rawatan sistemik kanak-kanak dan wanita hamil atau menyusui..

Tavegil

Ubat ini, terbukti dengan pengalaman bertahun-tahun, hari ini digunakan sebagai tambahan dalam rawatan reaksi alergi pseudo dan kejutan anaphylactic. Terdapat sebagai tablet atau cecair untuk suntikan.

Walaupun Tavegil tergolong dalam generasi pertama, ia masih popular hingga kini, bersama dengan rakan sejawat yang lebih lembut..

    Harga rendah - dari 100 rubel setiap pakej. Kecekapan tinggi - Tavegil sangat membantu mengatasi masalah gatal, bengkak, bersin dan hidung berair, lakrimasi. Tindakan boleh berlangsung sehingga lapan jam - dari semua tablet dalam kategori ini, hanya ini yang mempunyai kesan yang tahan lama.
    Kadang-kadang Tavegil sendiri menyebabkan alahan. Tidak boleh digunakan untuk menghilangkan alahan pada wanita hamil dan anak kecil di bawah usia satu tahun. Setelah mengambil pil, dilarang memandu dan melakukan bangunan penting lain yang memerlukan perhatian dan ketepatan pergerakan yang meningkat.

Suprastin

Ia masih kerap diresepkan untuk rawatan alahan, terutamanya dalam keadaan kecemasan - dalam kes ini, ia diberikan sebagai penyelesaian secara intramuskular atau intravena. Sebagai perbandingan dengan analog dari kelas ini, ia mempunyai sedikit kesan sampingan dan kontraindikasi.

Bahan aktifnya adalah chloropyramine, tidak tinggal dalam darah untuk waktu yang lama, tidak disimpan dalam sel dan diekskresikan sepenuhnya melalui buah pinggang bersama dengan air kencing. Atas sebab ini, Suprastin tidak boleh diambil oleh pesakit yang, selain alergi, juga mengalami kegagalan buah pinggang dalam bentuk apa pun.

Ia mempunyai kesan penenang, menimbulkan rasa mengantuk, tetapi cukup berkesan pada urtikaria, konjungtivitis alergi, dermatitis atopik, edema Quincke.

    Kos rendah. Kecekapan yang terbukti.
    Menyebabkan mengantuk dan menghalang tindak balas refleks. Tidak ditetapkan untuk kanak-kanak kecil dan wanita hamil, pemandu, doktor.

Antihistamin generasi kedua untuk alahan

Perbezaan dan kelebihan utama ubat-ubatan ini adalah sedikit kesan pada sistem saraf pusat. Mengantuk atau kelambatan reaksi berlaku lebih jarang, hanya jika dosnya dilanggar atau hipersensitiviti individu pesakit terhadap bahan aktif. Mereka juga kurang memberi kesan pada tisu jantung dan saluran pencernaan. Sekiranya anda perlu mencari ubat alergi yang baik dan murah untuk kanak-kanak, doktor sering menggunakan ubat dalam kategori tertentu..

keburukan

  • Tidak semua cara berlaku untuk wanita selama kehamilan dan menyusui anak, menyusui bayi.
  • Tidak boleh diambil untuk penyakit buah pinggang.
  • Harga tinggi.

Kebaikan

  • Tindakan pantas, berlangsung selama 8-12 jam;
  • Kesan sampingan yang lebih ketara.
  • Sesuai untuk digunakan dalam pediatrik.

Berikut adalah gambaran umum mengenai ubat yang paling biasa dibeli dari kumpulan ini..

Penilaian antihistamin alergi generasi kedua terbaik

Penarafan# 1# 2# 3
Nama
Fenistil

Trexil

Sejarah

Trexil

Ia adalah antihistamin generasi ke-3, antagonis reseptor H1 yang aktif. Bertindak secara selektif, adalah turunan dari buterofenol dalam komposisinya.

Ia digunakan dalam rawatan alahan kronik, asma bronkial, dan reaksi alergi akut sementara yang disebabkan oleh perengsa luaran.