Analog Erius

Halaman ini mengandungi senarai semua analog Erius dari segi komposisi dan petunjuk untuk digunakan. Senarai analog murah, dan anda juga boleh membandingkan harga di farmasi.

  • Alternatif termurah untuk Erius: Diazolin
  • Rakan Erius yang paling popular: Nixar
  • Klasifikasi ATC: Desloratadine
  • Bahan aktif / komposisi: desloratadine

#NamaHarga di RusiaHarga di Ukraine
1Diazolin mebhydrolin
Analog mengikut petunjuk dan kaedah aplikasi
RUB 6UAH 2
2Loratadine Loratadine
Analog mengikut petunjuk dan kaedah aplikasi
10 gosokUAH 5
3Ketotifen Ketotifen
Analog mengikut petunjuk dan kaedah aplikasi
30 rubelUAH 3
4Lorahexal Loratadine
Analog mengikut petunjuk dan kaedah aplikasi
38 rbl--
limaClarisens Loratadin
Analog mengikut petunjuk dan kaedah aplikasi
40 rbl--

Semasa mengira kos analog Erius yang murah, harga minimum diambil kira, yang terdapat dalam senarai harga yang disediakan oleh farmasi

#NamaHarga di RusiaHarga di Ukraine
1Nixar bilastine
Analog mengikut petunjuk dan kaedah aplikasi
243 rbl82 UAH
2Loratadine Loratadine
Analog mengikut petunjuk dan kaedah aplikasi
10 gosokUAH 5
3Laura Analog mengikut petunjuk dan kaedah aplikasi102 rbl169 UAH
4Claritin Loratadine
Analog mengikut petunjuk dan kaedah aplikasi
119 rblUAH 37
limaBlogir-3 desloratadine
Analog dalam komposisi dan petunjuk
121 rbl--

Senarai analog ubat ini berdasarkan statistik ubat yang paling banyak diminta.

Semua analog Erius

Analog dalam komposisi dan petunjuk untuk digunakan

NamaHarga di RusiaHarga di Ukraine
Allergostop Desloratadine----
Alersis Desloratadine--58 UAH
Desal desloratadine141 rbl--
Eden desloratadine--8 UAH
Ezlor Desloratadine151 rbl--
Eridez desloratadine--22 UAH
Lordestine desloratadine166 rbl--
Trexil neo desloratadine--UAH 27
Fribris desloratadine----
Ds-Lor----
Desloratadine Desloratadine105 rbl22 UAH
Lordes desloratadine--64 UAH
Eridez-Darnitsa desloratadine--UAH 28
Alergomax--UAH 25
Allergostop--UAH 19
Eslotin desloratadine--124 UAH
Blogir-3 desloratadine121 rbl--
Desloratadine-LF desloratadine----
Elisey Desloratadine83 rbl--
Blogir Desloratadine216 rbl--

Senarai analog ubat di atas, yang menunjukkan pengganti Erius, adalah yang paling sesuai, kerana mereka mempunyai komposisi bahan aktif yang sama dan bertepatan dengan petunjuk penggunaan.

Analog mengikut petunjuk dan kaedah aplikasi

NamaHarga di RusiaHarga di Ukraine
Ciel Dimenhydrinat----
Aviamarin dimensionhydrinate71 rblUAH 300
Peritol cyproheptadine4400 rbl46 UAH
Agistam Loratadin--UAH 9
Aleric Loratadin--12 UAH
Aleerpriv Loratadin----
Erolin loratadine--UAH 200
Claridol Loratadin85 rbl--
Clarisens Loratadin40 rbl--
Claritin Loratadine119 rblUAH 37
Clarotadine Loratadin----
Lomilan Loratadin86 rbl--
Lorahexal Loratadine38 rbl--
Lorano loratadine--UAH 26
Lorano oudt loratadine--UAH 29
Loratadine Loratadine10 gosokUAH 5
Laura102 rbl169 UAH
Loratadin-Darnitsa Loratadin--UAH 9
Loratadine-Kesihatan Loratadine--8 UAH
Loratadin-Stoma loratadine--UAH 5
Loratadin-Teva Loratadine79 rbl--
Loratadine Farmland Loratadine----
Loratadine Stada Loratadine48 rbl--
Loratadin-Akrihin Loratadin53 rbl--
Loratadin-Hemofarm Loratadin----
Diazolin mebhydrolinRUB 6UAH 2
Diazolin untuk kanak-kanak mebhydrolin--UAH 14
Diazolin-Darnitsa mebhydrolin--4 UAH
Diabolin-Ozon mebhydrolin----
Ketotifen Ketotifen30 rubelUAH 3
Ketotifen Sopharma ketotifen62 rblUAH 19
Ketotifen ketotifen VFZ--UAH 30
Ketotifen-B ketotifen----
Ketotifen-LH--UAH 3
Semprex Acrivastin2120 rbl--
Kestin ebastin174 rblUAH 300
Espa-Bastin Ebastin171 rbl--
Altiva Fexofenadine--54 UAH
Alfast Fexofenadine----
Tigofast 180 fexofenadine----
Fexofast fexofenadine202 rbl73 UAH
Telfast fexofenadine1950 rbl850 UAH
Tigofast fexofenadine--57 UAH
Allergo----
Allegra Fexofenadine Hydrochloride359 rbl97 UAH
Fexadine Fexofenadine Hydrochloride241 rbl360 UAH
Alerix fexofenadine----
Rupafin rupatadin371 rbl460 UAH
Nyx--499 UAH
Fenkarol hifenadine137 rbl34 UAH
Nixar bilastine243 rbl82 UAH
Gistafen sevifenadine329 rbl113 UAH
Potensi homeopati rhinital pelbagai bahan599 rbl41 UAH

Komposisi yang berbeza, mungkin bertepatan dengan petunjuk dan kaedah aplikasi

NamaHarga di RusiaHarga di Ukraine
Diphenhydramine diphenhydramine3 rblUAH 2
Diphenhydramine-Darnitsa diphenhydramine--8 UAH
Tavegil Clemastine134 rblUAH 24
Donormil doxylamine115 rbl34 UAH
Reslip doxylamine105 rbl--
Normoson doxylamine succinate----
Valocordin-Doxylamine Doxylamine succinate187 rbl--
Phenidene dimethindene maleate----
Suprastin chloropyramine101 rblUAH 16
Suprostilin Chloropyramine--6 UAH
Chloropyramine Chloropyramine54 rblUAH 18
Chloropyramine hydrochloride chloropyramine--6 UAH
Teraligen Alimemazin445 rbl680 UAH
Pipolfen Promethazine640 rbl1000 UAH
Torecan Thietylperazine1980 rbl--
Alerza Cetirizine----
Allertek Cetirizine--UAH 36
Zestra pseudoephedrine, cetirizine----
Zyrtec cetirizine70 rbl199 UAH
Zodak cetirizine118 rblUAH 15
Letizene cetirizine dihydrochloride----
Parlazine Cetirizine41 rbl--
Rolinose cetirizine--UAH 70
Cetirizine cetirizine36 rblUAH 17
Cetirizine Hexal Cetirizine dihydrochloride316 rblUAH 24
Cetirizine Sandoz Cetirizine Dihydrochloride54 rbl260 UAH
Cetirizine-Teva Cetirizine83 rbl45 UAH
Cetirizine-astrapharm cetirizine--UAH 17
Cetirinax Cetirizine----
Cetrin cetirizine118 rbl33 UAH
Cetirizine cetrinal----
Zodak Express levocetirizine dihydrochloride233 rbl--
Talert cetirizine dihydrochloride----
Cetirizine-FT cetirizine dihydrochloride----
Allerset cetirizine----
Cetirizine DS CetirizineRUB 46--
Cetirizine-Akrikhin Cetirizine57 rbl--
Alerzine Levocetirizine dihydrochloride--UAH 14
Aleron Levocetirizine dihydrochloride--UAH 15
Aleron neo Levocetirizine dihydrochloride--UAH 15
Glenzet levocetirizine124 rbl41 UAH
Zilola levocetirizine--44 UAH
Ksizal levocetirizine200 rbl87 UAH
Suprastinex Levocetirizine222 rbl482 UAH
L-Cet Levocetirizine--UAH 20
Zodak Active Levocetirizine--UAH 15
Cesera levocetirizine----
Tsetrilev levocetirizine--UAH 25
Diydrochloride alergolik levocetirizine--91 UAH
Allergol levocetirizine dihydrochloride----
Allerway Levocetirizine150 rbl43 UAH
Diydrochloride alergi levocetirizine--UAH 30
Jum-al levocetirizine118 rbl78 UAH
Levocetirizine-Teva Levocetirizine243 rbl--
Levocetirizine Levocetirizine122 rbl--

Cara mencari analog ubat yang murah ?

Untuk mencari analog yang murah untuk ubat, generik atau sinonim, pertama sekali, kami mengesyorkan memberi perhatian kepada komposisi, iaitu dengan bahan aktif yang sama dan petunjuk untuk digunakan. Bahan aktif ubat yang sama akan menunjukkan bahawa ubat itu identik dengan ubat, ubat yang setara atau alternatif farmaseutikal. Walau bagaimanapun, jangan lupa tentang komponen ubat yang tidak aktif yang boleh menjejaskan keselamatan dan keberkesanannya. Jangan lupa tentang nasihat doktor, ubat-ubatan sendiri boleh membahayakan kesihatan anda, jadi selalu berjumpa doktor sebelum menggunakan sebarang ubat.

Harga Erius

Di laman web di bawah ini, anda boleh mendapatkan harga untuk Erius dan bertanya mengenai ketersediaan di farmasi berdekatan

Arahan Erius

ATX R06AX27 Desloratadine

Komposisi
Tablet bersalut filem 1 tab.
Bahan aktif: desloratadine 5 mg
Eksipien: kalsium hidrogen fosfat dihidrat - 53 mg; PKS - 28 mg; pati jagung - 11 mg; talc - 3 mg
Cangkang filem: Biru opadry (laktosa monohidrat, hypromellose, titanium dioksida, makrogol, pernis aluminium biru) - 6 mg; Opadry telus (hypromellose, macrogol) - 0,6 mg; lilin carnauba - 0,005 mg; lilin lebah putih - 0,005 mg

Sirap 1 ml
Bahan aktif: desloratadine mikronisasi 0.5 mg
Eksipien: propilena glikol - 100 mg; sorbitol - 150 mg; asid sitrik - 0,5 mg; natrium sitrat dihidrat - 1.26 mg; natrium benzoat - 1 mg; disodium edetate - 0.25 mg; sukrosa - 490 mg; perasa No. 15864 - 0,75 mg; pewarna "Sunset Sun" kuning - 0,023 mg; air yang disucikan - sehingga 1 ml

Penerangan mengenai bentuk dos
Tablet: bulat, biconvex, bersalut filem biru. Di satu sisi, tanda dagangan Schering-Plough dalam bentuk huruf bergaya "SP" timbul.
Sirap: cecair oren jernih.

kesan farmakologi
Tindakan farmakologi - anti-alergi, antipruritic, H1-antihistamin.

Farmakodinamik
Antihistamin bukan ubat penenang yang bertindak lama. Ia adalah metabolit aktif utama loratadine. Menindas pembebasan histamin dari sel mast. Menghambat lata reaksi keradangan alahan, termasuk pembebasan sitokin pro-radang, termasuk IL-4, IL-6, IL-8, IL-13, pelepasan molekul lekatan seperti P-selectin. Oleh itu, ia mencegah perkembangan dan memudahkan perjalanan reaksi alergi, mempunyai kesan antiprurit dan antiexudative, mengurangkan kebolehtelapan kapilari, mencegah perkembangan edema tisu, kekejangan otot licin.
Ubat ini tidak berpengaruh pada sistem saraf pusat, tidak menyebabkan rasa mengantuk (penggunaan desloratadine pada dos yang disyorkan 5 mg / hari tidak disertai dengan peningkatan kekerapan mengantuk berbanding dengan kumpulan plasebo) dan tidak mempengaruhi kelajuan reaksi psikomotor. Dalam kajian klinikal dan farmakologi penggunaan desloratadine dalam dos terapi yang disyorkan, tidak ada pemanjangan selang QT.
Tindakan ubat Erius® bermula dalam masa 30 minit selepas pengambilan dan berlangsung selama 24 jam.

Farmakokinetik
Desloratadine diserap dengan baik di saluran pencernaan. Ditentukan dalam plasma darah 30 minit selepas pengingesan. Tmax - purata 3 jam. Tidak menembusi BBB. Hubungan dengan protein plasma adalah 83-87%. Apabila digunakan pada orang dewasa dan remaja selama 14 hari pada dosis 5 hingga 20 mg 1 kali sehari, tidak ada pengumpulan ubat yang signifikan secara klinikal. Pengambilan makanan bersamaan atau jus limau gedang tidak mempengaruhi pengedaran desloratadine apabila digunakan dalam dos 7.5 mg sekali sehari. Desloratadine bukan perencat CYP3A4 dan CYP2D6, substrat atau perencat P-gp. Ia dimetabolisme secara meluas dalam hati dengan hidroksilasi untuk membentuk 3-OH-desloratadine, digabungkan dengan glukuronida. Hanya sebahagian kecil daripada dos yang diambil secara oral dikeluarkan oleh buah pinggang (

Petunjuk Erius®:

  • rhinitis alergi (penghapusan atau pengurangan bersin, kesesakan hidung, pelepasan lendir hidung, hidung gatal, lelangit gatal, mata gatal dan merah, mata berair);
  • urtikaria (pengurangan atau penghapusan gatal, ruam).

Kontraindikasi:
  • hipersensitiviti terhadap mana-mana bahan yang membentuk ubat, atau loratadine;
  • penyakit berjangkit: intoleransi fruktosa, gangguan penyerapan glukosa-galaktosa atau kekurangan sukrase-isomaltase - untuk sirap (kerana adanya sukrosa dan sorbitol dalam komposisi);
  • kehamilan;
  • penyusuan;
  • kanak-kanak sehingga 6 bulan - untuk sirap; berumur sehingga 12 tahun - untuk tablet.
Langkah berjaga-jaga: gangguan buah pinggang yang teruk.

Permohonan semasa mengandung dan menyusui
Penggunaan ubat pada wanita hamil tidak digalakkan kerana kekurangan data klinikal mengenai keselamatan penggunaan ubat Erius® semasa kehamilan.
Desloratadine diekskresikan dalam susu ibu, oleh itu tidak digalakkan menggunakan Erius® semasa menyusu.

Kesan sampingan
Pada kanak-kanak berumur 12-17 tahun, menurut hasil kajian klinikal, kesan sampingan yang paling biasa adalah sakit kepala (5.9%), kekerapannya tidak lebih tinggi daripada ketika mengambil plasebo (6.9%).
Maklumat mengenai kesan sampingan diberikan berdasarkan hasil kajian klinikal dan pemerhatian dalam tempoh selepas pendaftaran..
Menurut WHO, kesan sampingan dikelaskan mengikut kekerapan perkembangannya seperti berikut: sangat biasa (≥1 / 10); kerap (dari ≥1 / 100 hingga
Dari sisi jiwa: sangat jarang - halusinasi.
Dari sistem saraf: sering - sakit kepala, insomnia (kanak-kanak di bawah umur 2 tahun); sangat jarang - pening, mengantuk, insomnia, hiperaktif psikomotor, kejang.
Dari hati dan saluran empedu: sangat jarang - peningkatan aktiviti enzim hati, peningkatan kepekatan bilirubin, hepatitis; frekuensi tidak diketahui - penyakit kuning.
Dari sistem pencernaan: sering - mulut kering, cirit-birit (kanak-kanak di bawah umur 2 tahun); sangat jarang - sakit perut, mual, muntah, dispepsia, cirit-birit.
Dari CCC: sangat jarang - takikardia, berdebar-debar; frekuensi tidak diketahui - pemanjangan selang QT.
Dari sistem muskuloskeletal: sangat jarang - myalgia.
Pada bahagian kulit dan tisu subkutan: kekerapan tidak diketahui - fotosensitisasi.
Gangguan umum: sering - peningkatan keletihan, demam (kanak-kanak di bawah umur 2 tahun); sangat jarang berlaku - anafilaksis, angioedema, sesak nafas, gatal-gatal, ruam, termasuk. gatal-gatal; frekuensi tidak diketahui - asthenia.
Tempoh pasca pendaftaran. Kanak-kanak: frekuensi tidak diketahui - pemanjangan selang QT, aritmia, bradikardia.
Sekiranya ada kesan sampingan yang dinyatakan dalam keterangan bertambah buruk, atau pesakit telah melihat kesan sampingan lain yang tidak dinyatakan dalam keterangan, doktor harus dimaklumkan mengenainya..
Tablet bersalut filem
Kesan sampingan yang paling biasa (≥1 / 100 hingga
Sirap
Pada kanak-kanak dari 6 hingga 23 bulan, kesan sampingan berikut diperhatikan, kekerapannya sedikit lebih tinggi daripada dengan plasebo: cirit-birit (3.7%), demam (2.3%), insomnia (2.3%).
Pada kanak-kanak berumur 2 hingga 11 tahun, ketika menggunakan ubat Erius® dalam bentuk sirap, kekerapan kesan sampingan adalah sama seperti ketika menggunakan plasebo.
Menurut hasil kajian klinikal, pada anak-anak berusia 6 hingga 11 tahun, ketika mengambil ubat dalam dos yang disarankan (2,5 mg / hari), tidak ada kesan sampingan.
Pada orang dewasa dan remaja (12 tahun ke atas), menurut hasil kajian klinikal, kesan sampingan dicatatkan pada 3% pesakit berbanding dengan kumpulan pesakit yang menggunakan plasebo, yang paling sering adalah: peningkatan keletihan (1.2%), kekeringan semasa mulut (0.8%), sakit kepala (0.6%).

Interaksi
Interaksi dengan ubat lain tidak dikesan dalam kajian dengan azithromycin, ketoconazole, eritromisin, fluoxetine dan cimetidine.
Makan atau minum jus limau gedang tidak mempengaruhi keberkesanan ubat.
Erius® tidak meningkatkan kesan alkohol pada sistem saraf pusat. Walaupun begitu, semasa penggunaan selepas pendaftaran, kes intoleransi alkohol dan mabuk alkohol dicatatkan. Oleh itu, desloratadine harus digunakan bersamaan dengan alkohol dengan berhati-hati..

Kaedah pentadbiran dan dos
Di dalam, tanpa mengira waktu makan.
Tablet, tanpa mengunyah, dengan air, untuk orang dewasa dan kanak-kanak berumur lebih dari 12 tahun - 5 mg / hari (1 jadual).
Sirap, dicuci dengan sedikit air, untuk kanak-kanak dari 6 hingga 12 bulan - 1 mg (2 ml sirap) sekali sehari, dari 1 hingga 5 tahun - 1.25 mg / hari (2.5 ml), dari 6 hingga 11 tahun - 2.5 mg / hari (5 ml), orang dewasa dan kanak-kanak berumur lebih dari 12 tahun - 5 mg / hari (10 ml).

Berlebihan
Gejala: Mengambil dos 5 kali daripada dos yang disyorkan tidak menyebabkan gejala. Dalam ujian klinikal, penggunaan desloratadine setiap hari pada orang dewasa dan remaja dengan dos hingga 20 mg selama 14 hari tidak disertai dengan perubahan signifikan secara statistik atau klinikal dalam CVS. Dalam kajian farmakologi klinikal, penggunaan desloratadine pada dos 45 mg / hari (9 kali lebih tinggi daripada yang disyorkan) selama 10 hari tidak menyebabkan pemanjangan selang QT dan tidak disertai dengan penampilan kesan sampingan yang serius..
Rawatan: sekiranya berlaku pengambilan ubat secara tidak sengaja, anda harus segera berjumpa doktor. Lavasi gastrik yang disyorkan, pengambilan karbon aktif; jika perlu, terapi simptomatik. Desloratadine tidak diekskresikan semasa hemodialisis, keberkesanan dialisis peritoneal belum terbukti.

arahan khas
Kajian mengenai keberkesanan ubat Erius® dalam rhinitis etiologi berjangkit belum dilakukan.
Aplikasi dalam pediatrik. Keberkesanan dan keselamatan ubat Erius®, sirap, pada kanak-kanak di bawah umur 6 bulan belum terbukti.

Pengaruh keupayaan memandu kenderaan dan bekerja dengan mekanisme
Potensi kesan sampingan seperti pening dan mengantuk harus diambil kira. Apabila fenomena yang tidak diingini dijelaskan muncul, anda harus menahan diri dari melakukan aktiviti ini.

Borang pelepasan
Tablet bersalut filem, 5 mg. Tab 1, 2, 3, 5, 7 atau 10. dalam lepuh PVC dan aluminium foil. 1, 2, 3, 5, 9 atau 10 bl. dalam kotak kadbod.
Sirap, 0.5 mg / ml. 30, 50, 60, 100, 120, 150, 225 atau 300 ml masing-masing dalam botol kaca gelap, ditutup dengan penyekat skru polipropilena dengan PE-gasket, dengan alat kalis kanak-kanak. 1 fl. lengkap dengan sudu dos yang terbuat dari plastik lutsinar atau jarum suntik, lulus untuk mengukur jumlah sirap yang diperlukan, dalam kotak kadbod.

Pengilang
Schering-Plough Labo N.V. Industrial Park 30, B-2220, Heist-op-den-Berg, Belgium.

Syarat pengeluaran dari farmasi
Tanpa resipi.

Keadaan penyimpanan ubat Erius®
Pada suhu tidak melebihi 30 ° C.
Jauhkan dari jangkauan kanak-kanak.

Jangka hayat ubat Erius®
2 tahun.
Jangan gunakan selepas tarikh luput yang dicetak pada bungkusan.

TOP 17 analog Erius dengan bahan aktif dalam tablet

Selama beberapa dekad yang lalu, terdapat peningkatan yang ketara dalam jumlah penyakit alergi, penyebabnya belum diketahui sepenuhnya. Oleh itu, asas terapi antiallergik adalah penindasan patogenetik terhadap tindak balas berlebihan sistem imun..

Pembungkusan ubat Erius

Di antara ubat-ubatan anti-alergi, antihistamin banyak digunakan. Salah satu wakil antihistamin generasi ketiga adalah Erius ubat asli Belgia.

Bahan aktif ubat adalah desloratadine, yang secara selektif menyekat reseptor H1-histamin, kerana bahan aktif biologi seperti histamin, leukotriena dan lain-lain tidak dibebaskan dari sel, sehingga mencegah perkembangan tindak balas alergi lebih lanjut.

Desloratadine adalah metabolit aktif loratadine (antihistamin generasi kedua), ia tidak menembusi BBB, tidak mempunyai kesan sedatif. Ia diresepkan untuk luka alergi pada mukosa hidung, mata, dan urtikaria. Analog biasa Erius - Eden, Claritin, Desolaratanid, Ezlor dan lain-lain.

Harga untuk Erius dan analog utamanya

Ini adalah ubat asli, jadi ia tidak mempunyai harga yang paling berpatutan. Terdapat juga analog Erius yang lebih murah, yang terdapat dalam jadual.

NamaBentuk pelepasan, jumlah tablet / ml dalam bungkusanDos, mgHarga purata di Rusia, rubel.
EriusTablet No. 10lima650
Sirap 60 ml2.5 mg / 5 ml640
NaloriusTablet No. 10lima350
LordestineTablet No. 10lima340
Tablet No. 30lima800
Sirap0.5 mg / ml150
DesalTablet No. 10lima230
Tablet No. 30lima380
Penyelesaian oral, 100 ml0.5 mg / ml330
EliseyTablet No. 10lima200
Tablet No. 30lima

360
ClaritinTablet No. 7

Sirap

sepuluh

60 ml

180

Analog Erius murah dengan ramuan aktif dalam tablet

Analog untuk bahan aktif adalah ubat seperti Nalorius, Edem, Ezlor, Desloratadin dan lain-lain.

Nalorius

Negara asal - Rusia. Merujuk kepada antihistamin generasi ketiga. Menyekat reseptor H1-histamin, mencegah dan melegakan simptom alergi, mengurangkan gatal-gatal, pembengkakan membran mukus, kekejangan otot licin. Ia digunakan sekali sehari, 1 tablet 5 mg, sekiranya terdapat gejala alergi.

Rawatan harus dijalankan sekurang-kurangnya 4 hari seminggu, tempoh terapi ditetapkan secara individu oleh doktor.

Petunjuk termasuk penyakit alergi mata, rongga hidung, disertai dengan gatal-gatal, bersin, bengkak, rhinorrhea, suntikan vaskular sklera, epiphora, dan urtikaria.

Kontraindikasi: reaksi hipersensitiviti terhadap komponen ubat, tempoh kehamilan dan penyusuan, penyakit yang berkaitan dengan penyerapan laktosa yang terganggu, usia di bawah 12 tahun.

Perbezaan antara Erius dan Nalorius terletak pada kos ubat (Nalorius lebih murah daripada yang asli).

Ubat bukan ubat penenang anti-alergi yang berasal dari Ukraine. Komponen utama adalah desloratadine. Dengan menyekat pembebasan komponen pro-alergi dari sel mast, desloratadine menekan manifestasi alahan seperti gatal-gatal, bengkak, hiperemia, epiphora.

Edem digunakan sekali sehari, 5 mg (1 tablet) sepanjang tempoh alahan. Apabila alergen dihilangkan dan gejala klinikal mereda, disarankan untuk berhenti mengambil ubat tersebut.

  1. Keradangan hidung yang bersifat alergi, disertai dengan pelepasan cecair jernih yang berpanjangan, bersin, penyumbatan saluran hidung.
  2. Konjungtivitis alergi (epiphora, kemerahan mata)
  3. Gatal-gatal.

Kontraindikasi: sejarah hipersensitiviti terhadap loratadine atau sebarang bahan dalam komposisi. Edem berbeza dengan ubat utama dengan kos dan pengeluar yang lebih murah.

Lordestine

Ubat itu adalah pengeluaran Romania. Antihistamin generasi ketiga. Lordestine menunjukkan aktiviti anti-alergi dengan mengganggu pembebasan komponen aktif biologi yang diperlukan untuk memulakan reaksi alergi.

Lordestin yang diberi tablet ditetapkan untuk orang dewasa dan remaja dari 12 tahun, 1 tablet sehari (5 mg) sehingga gejala alergi mereda.

Petunjuk merangkumi manifestasi alergi dermato seperti urtikaria, rhinitis dan konjungtivitis etiologi alergi. Kontraindikasi: kehamilan, penyusuan, usia di bawah 12 tahun, sejarah reaksi hipersensitiviti terhadap loratadine dan desloratadine. Ditetapkan dengan berhati-hati pada pesakit dengan penyakit ginjal kronik pada tahap dekompensasi.

Lordestin berbeza dengan Erius oleh pengeluar dan harga yang lebih berpatutan.

Desloratadine

Nama ini diberikan kepada ubat-ubatan dari pelbagai negara pembuatan, termasuk Ukraine, Rusia, Jerman, dll. Merujuk kepada ubat-ubatan anti-alergi, bahan aktifnya adalah desloratadine.

Bahan ini menghalang pembebasan sitokin pro-radang, kemokin, pergerakan dan lekatan eosinofil, pelepasan histamin, prostaglandin dan leukotriena. Kerana pengaruh pada beberapa titik patogenesis alergi, ubat menghentikan perkembangannya dan mencegah perkembangan gejala.

Desloratadine diresepkan kepada orang dewasa dan remaja berusia 12 tahun dari mulut sekali sehari, 5 mg (1 tablet) sehingga gambaran klinikal hilang atau alergen dihilangkan. Ubat ini diambil tanpa mengira pengambilan makanan, setiap hari, dengan selang waktu yang sama antara waktu makan.

Petunjuk dan kontraindikasi tidak berbeza dengan Erius dan rakan sejenisnya dengan bahan aktif yang serupa.

Desloratadine dibezakan dengan kos yang lebih berpatutan (ubatnya beberapa kali lebih murah daripada yang asal).

Ezlor

Ejen antiallergik Rusia yang menekan pembebasan mediator keradangan dari sel-sel sistem imun. Bahan aktif adalah desloratadine. Farmakodinamik Ezlor tidak berbeza dengan ubat asalnya.

Ia digunakan sekali sehari dari hari-hari pertama bermulanya gejala alahan sehingga hilang, setiap hari pada masa yang sama. Mengambil ubat tidak bergantung pada pengambilan makanan.

Petunjuk: alergi keradangan konjungtiva dan mukosa hidung, disertai dengan gatal-gatal, bersin, kesesakan, rhinorrhea, kemerahan mata, lakrimasi, pruritus dan ruam seperti urtikaria.

Ezlor dikontraindikasikan pada wanita hamil dan menyusui, pesakit di bawah 12 tahun, orang dengan penyerapan laktosa terganggu, dengan hipersensitiviti terhadap salah satu komponen ubat atau loratadine. Gunakan dengan berhati-hati pada pesakit dengan penyakit buah pinggang yang teruk.

Ezlor tidak mempunyai perbezaan yang signifikan berbanding dengan Erius. Mempunyai harga yang lebih berpatutan.

Erius menggantikan kesan terapeutik

Ubat antiallergik tidak hanya diwakili oleh antihistamin, tetapi juga oleh ubat-ubatan yang mempengaruhi hubungan lain dalam patogenesis alergi.

Kadang-kadang pesakit mempunyai kesan sampingan yang disebabkan oleh desloratadine. Dalam kes sedemikian, anda boleh menggunakan ubat anti-alergi yang kurang berkesan dengan komposisi yang berbeza..

Alfast

Ubat India yang tergolong dalam antihistamin sistemik. Bahan utama adalah fexofenadine.

Fexofenadine adalah penyekat reseptor histamin yang sangat selektif. Ubat ini tidak menembusi penghalang darah-otak (selepas ini - BBB), dan, dengan demikian, tidak mempunyai kesan sedatif, antikolinergik dan antiadrenergik. Diserap ke dalam darah, Alfast mula menunjukkan kesannya selepas 1-3 jam, yang berterusan sepanjang hari.

Alfast digunakan sekali sehari, tanpa mengira makanan, untuk luka alergi pada rongga hidung - 120 mg (1 tablet), dengan urtikaria - 180 mg (1 tablet). Tempoh rawatan biasanya 2-3 minggu..

Ubat ini mempunyai kontraindikasi berikut:

  1. Umur sehingga 12 tahun.
  2. Penyusuan dan kehamilan.
  3. Reaksi hipersensitiviti terhadap komposisi.

Alfast berbeza dengan Erius dalam bahan aktif dan dos (yang di Alfast bergantung pada gambaran klinikal proses alergi). Juga, senarai petunjuk penggunaan Alfast tidak termasuk konjungtivitis alergi..

Gistaphen

Antihistamin sistemik yang dibuat di Latvia. Bahan aktifnya adalah sekhifenadine.

Sechifenadine menyekat histamin dan reseptor serotonin yang sederhana, yang mengurangkan kesan bahan ini terhadap tindak balas alergi. Selain itu, sequifenadine mempercepat pemusnahan histamin endogen dengan mempengaruhi aktiviti enzim diamine oksidase. Mungkin menembusi sebahagian BBB, sehingga menyebabkan penenang.

Gistafen diambil selepas makan dengan manifestasi alergi aktif, 50-100 mg dua kali atau tiga kali sehari. Kesan anti-alahan berlaku 3 hari selepas permulaan terapi. Tempohnya adalah 5-14 hari. Untuk tujuan profilaksis, Gistafen diambil 50 mg dua kali sehari.

Petunjuk untuk digunakan:

  1. Pollinosis, luka alergi pada rongga hidung, sinus, kulit, saluran darah.
  2. Dermatitis berjangkit-alergi dan atopik.
  3. Alergi yang berkaitan dengan penggunaan ubat-ubatan, produk makanan, bahan kimia rumah tangga.

Ubat ini dikontraindikasikan sekiranya berlaku tindak balas terhadap komponen, penyumbatan bronkus, pemberian serentak dengan perencat enzim monoamine oksidase.

Gistafen berbeza dengan Erius dalam farmakodinamik dan farmakokinetik, dalam pelbagai petunjuk, kontraindikasi, dos dan cara pentadbiran yang lebih luas. Perlu juga diingat bahawa Gistaphen mungkin mempunyai kesan penenang..

Diazolin

Diazolin dihasilkan di Ukraine dan Rusia. Ia adalah antagonis reseptor histamin. Mengandungi bahan aktif Mebhydrolin.

Menunjukkan kesan antispasmodik pada miosit usus, bronkus dan saluran darah. Mempunyai kesan penenang dan hipnosis ringan jika dibandingkan dengan antihistamin generasi pertama (diphenhydramine, chloropyramine).

Diazolin diambil secara oral selepas makan, orang dewasa pada dos 100-200 mg sekali atau dua kali sehari. Kanak-kanak berumur 3-12 tahun ditetapkan 50 mg (5-12 tahun - 1-3 kali, 3-5 tahun - 1-2 kali sehari).

Ia ditunjukkan untuk tujuan profilaksis dan terapeutik dalam keadaan seperti:

  1. Rinitis alergi, demam hay, urtikaria.
  2. Alergi terhadap ubat-ubatan dan makanan.
  3. Ekzema, neurodermatitis.

Kontraindikasi: hipersensitiviti terhadap satu atau lebih komponen ubat, erosif-ulseratif, luka radang pada dinding saluran gastrointestinal, stenosis perut pilorik, peningkatan tekanan intraokular, sejarah kejang epilepsi, hiperplasia prostat, aritmia.

Perbezaan antara Diazolin dan ubat utama:

  1. Diazolin - antihistamin generasi pertama.
  2. Mempunyai kesan penenang.
  3. Mempunyai senarai petunjuk dan kontraindikasi yang lebih luas.
  4. Penggunaan yang lebih kerap (sehingga 3 kali dalam 24 jam).
  5. 3-4 kali lebih murah daripada Erius.

Telfast

Dihasilkan oleh syarikat British Sanofi. Antihistamin, bahan aktif - fexofenadine.

Fexofenadine adalah antagonis reseptor histamin, yang mengikatnya, menghalang perkembangan manifestasi alahan. Secara praktikal, ia tidak akan mengalami perubahan dalam tubuh manusia dan dikeluarkan tidak berubah.

Telfast digunakan secara lisan, sebelum makan, 120 mg sekali sehari.

Tidak ada data mengenai keselamatan penggunaan Telfast oleh kanak-kanak di bawah 12 tahun, oleh itu tidak digalakkan menggunakannya dalam kategori usia ini..

Petunjuk: terapi simptomatik rhinitis bermusim yang berasal dari alergi.

Kontraindikasi: intoleransi individu terhadap bahan utama atau tambahan.

Telfast berbeza dengan Erius dalam komponen dan dos utama. Telfast hanya mempunyai satu petunjuk untuk digunakan dan satu kontraindikasi.

Analog Erius murah - senarai dengan harga, yang lebih baik, perbandingan pengganti

Alergi adalah salah satu penyakit yang paling kerap berlaku pada pesakit dari semua peringkat umur. Makanan, bahan kimia isi rumah dan juga habuk rumah biasa boleh bertindak sebagai alergen. Untuk melegakan simptom, doktor biasanya menetapkan antihistamin, yang mengganggu pengeluaran histamin dan membuang proses keradangan..

Akibatnya, rinitis alergi, gatal-gatal, gatal-gatal dan juga masalah pernafasan hilang. Salah satu kaedah yang paling berkesan untuk kumpulan ini ialah Erius. Namun, kerana kos yang tinggi, banyak pesakit harus mencari analog yang murah, kerana alergi sering kronik dan memerlukan ubat jangka panjang..

Komposisi Erius, petunjuk untuk kemasukan

Ubat ini mempunyai dua bentuk pelepasan: tablet dan sirap. Bergantung pada kategori umur dan keparahan penyakit, dosnya boleh dipilih secara individu. Bahan aktif utama adalah desloratadine.

Bahan aktif membantu mencegah perkembangan dan memudahkan perjalanan tindak balas imun terhadap kesan alergen. Ia mengatasi kegatalan dan mencegah kekejangan otot licin. Di samping itu, kerana penurunan kebolehtelapan kapilari, perkembangan edema tisu lembut dicegah..

Petunjuk untuk kemasukan adalah rhinitis alergi dari pelbagai jenis dan polynosis. Desloratadine melegakan gatal, menghilangkan kemerahan membran mukus dan pembengkakan saluran hidung, melawan manifestasi konjungtivitis dan lakrimasi.

Rakan sejawat Erius murah - senarai dengan harga

Produk Belgia berada dalam kategori harga tinggi. Bergantung pada bentuk pelepasan, harganya berbeza dari 450 hingga 570 rubel. Walau bagaimanapun, terdapat analog Erius yang murah, yang praktikalnya tidak kalah dalam tindakan terapi, tetapi dihasilkan di negara-negara pasca-Soviet.

  • Ezlor adalah antihistamin yang merupakan analog struktur lengkap. Desloratadine bertindak sebagai bahan aktif. Ubat ini berkesan melawan manifestasi keradangan alergi, serta urtikaria. Ia tidak digunakan sehingga usia dua belas, semasa kehamilan, serta dengan kegagalan buah pinggang yang didiagnosis. Harga purata ialah 330 rubel.
  • Clarisens adalah agen berasaskan loratadine dengan kesan antihistamin yang kompleks. Bahan aktif melawan rhinitis, dermatosis dan konjungtivitis. Kesan sampingan termasuk kemunculan sakit kepala dan mengantuk, serta gejala dyspeptik. Harganya dalam lingkungan 70-80 rubel.
  • Nalorius adalah analog struktur Erius berdasarkan bahan aktif yang sama. Mempunyai kesan kompleks yang ketara. Kelebihan utama adalah tempoh pendedahan, serta ketiadaan kesan langsung terhadap kelajuan reaksi psikomotor. Oleh itu, ia diluluskan untuk digunakan semasa memandu mekanisme dan kenderaan ketepatan. Tidak digunakan hingga usia dua belas tahun, dalam tempoh penyusuan, serta kegagalan buah pinggang dan intoleransi laktosa. Kosnya adalah kira-kira 260 rubel.
  • Allergostop adalah analog struktur ubat Belgia dengan bahan aktif yang sama. Mempunyai kesan anti-radang yang ketara, mencegah pembentukan edema dan kekejangan otot-otot licin. Ia mempunyai kesan kompleks pada seluruh tubuh, oleh itu mengatasi semua gejala alahan. Bergantung pada jumlah tablet di lepuh, harganya boleh berbeza dari 50 hingga 180 rubel.
  • Diazolin adalah analog yang digunakan untuk merawat pelbagai gejala alahan, dan juga mencegah penampilannya. Ia tidak digunakan sekiranya terdapat hipertrofi prostat dan adanya keradangan pada saluran gastrousus, terutama proses ulseratif. Harga bermula dari 15 rubel.
  • Loratadine adalah antihistamin berdasarkan bahan aktif dengan nama yang sama. Menggalakkan penghapusan rhinitis alergi yang berkesan, serta urtikaria kronik. Ia tidak digalakkan untuk digunakan semasa kehamilan dan menyusui, pada masa kanak-kanak, serta untuk patologi hati dan intoleransi galaktosa. Ia jarang menyebabkan kesan sampingan. Harganya antara 10 hingga 80 rubel.
  • Eden adalah analog struktur Erius, yang dihasilkan dalam bentuk sirap. Mempunyai kesan sistemik pada proses alergi, tetapi tidak mempengaruhi sistem saraf pusat dan sistem kardiovaskular. Diluluskan untuk digunakan semasa bekerja dengan mekanisme dan kenderaan yang tepat, kerana tidak menyebabkan rasa mengantuk. Diluluskan untuk digunakan dari usia dua tahun. Walau bagaimanapun, sekiranya berlaku kegagalan buah pinggang, perlu dilakukan pemantauan tambahan terhadap keadaan pesakit semasa digunakan. Bergantung pada dos dan saiz botol, harganya boleh berbeza dari 50 hingga 210 rubel.
  • Lortin adalah antihistamin kompleks dengan kesan anti-radang berpanjangan yang tidak mempunyai kesan sedatif. Ia diambil tanpa mengira makanan, tetapi lebih disukai secara berkala. Ia tidak digunakan untuk kegagalan hati dan buah pinggang, juga sebelum usia dua belas tahun. Semasa mengandung dan menyusu, ia harus digunakan dengan sangat berhati-hati dan hanya dengan kebenaran pakar. Harga purata ialah 300 rubel.
  • Allercaps adalah ubat berasaskan cetizirine yang mempunyai kesan terapi yang serupa. Terdapat dalam bentuk enkapsulasi. Alat ini berkesan sebagai rawatan dan pencegahan keadaan alahan. Sesuai digunakan dari usia enam tahun. Dilarang diminum bersama minuman beralkohol dengan kekuatan apa pun. Kosnya ialah 180 rubel.
  • Ketotifen adalah ubat berdasarkan bahan aktif dengan nama yang sama. Mempunyai kesan yang ketara dalam rawatan manifestasi alahan, termasuk keradangan konjungtiva. Ia digunakan dengan berkesan dalam pencegahan kambuh asma bronkial. Ia tidak digunakan bersama dengan agen hipoglikemik yang ditetapkan untuk diabetes jenis 2. Diluluskan untuk digunakan setelah mencapai tiga tahun. Harganya adalah dari 20 rubel.

Erius atau Zyrtec - yang mana lebih baik?

Kedua-dua agen ini sangat berkesan untuk menghilangkan gejala keradangan alahan. Walau bagaimanapun, mereka mempunyai komposisi yang berbeza dan mempunyai kesan yang sedikit berbeza pada badan..

Zyrtec mengandungi cetirizine sebagai bahan aktif utama. Ubat ini membantu mencegah reaksi alergi, atau mengurangkan gejalanya. Ubat ini melegakan pembengkakan tisu lembut dan mencegah kekejangan otot licin, dan juga menghilangkan manifestasi rhinitis dan konjungtivitis. Kesan ubat itu berlangsung sekitar tiga hari setelah menghentikan pengambilannya.

Zyrtec digunakan untuk:

  • gejala rhinitis alergi, termasuk polynosis;
  • manifestasi urtikaria;
  • gejala demam hay;
  • dermatosis alahan.

Ciri pembezaan utama adalah bahawa kedua-dua ubat ini tergolong dalam antihistamin generasi yang berbeza, Erius hingga ketiga, dan Zyrtek hingga kedua..

Oleh itu, ubat Belgia mempunyai kesan yang lebih kuat, tetapi kesan toksik yang lebih besar pada hati. Sekiranya perlu untuk menghentikan serangan akut, lebih baik memberi keutamaan kepada Erius, tetapi untuk pencegahan, anda boleh menggunakan analognya.

Erius atau Zodak - mana yang lebih baik?

Zodak adalah analog ubat Belgia yang tidak lengkap, kerana ia mengandungi bahan aktif lain dalam komposisi. Bahan aktif utama adalah cetirizine. Walau bagaimanapun, kesan terapi mereka serupa.

Cetirizine mempunyai kesan yang lebih perlahan, tetapi jangka masa lebih lama. Sekiranya Erius bertindak selama satu hari lagi setelah mengambilnya, maka Zodak memberikan pengaruhnya selama sekitar tujuh puluh dua jam. Penerimaannya sebagai pencegahan manifestasi alahan semasa tempoh berbunga lebih relevan daripada yang asli Belgia..

Zodak mempunyai spektrum tindakan yang lebih luas. Ia digunakan untuk demam, rhinitis alergi, dermatitis, dan untuk mencegah serangan asma. Namun, bentuk akut dengan cepat dihentikan oleh Erius.

Erius atau Cetrin - yang mana lebih baik?

Cetrin tergolong dalam penghalang histamin generasi kedua. Ia tidak memberi kesan sedatif pada sistem saraf pusat pesakit, oleh itu ia boleh digunakan walaupun perlu untuk memandu kenderaan. Bahan aktif utama adalah cetirizine. Penting untuk mempertimbangkan bahawa dos setiap hari tidak boleh lebih tinggi daripada 10 miligram untuk orang dewasa, pada kanak-kanak semuanya bergantung pada usia.

Di bawah pengaruh bahan aktif, manifestasi negatif disekat pada tahap sel. Itu membolehkan anda mengelakkan timbulnya rasa sakit atau gatal, melegakan bengkak dan menghilangkan kekejangan otot licin. Di samping itu, agen itu melegakan proses keradangan dan mengurangkan sintesis sitokin. Kesan terapeutik mula berkembang dalam masa dua puluh minit dari saat pentadbiran dan boleh bertahan hingga tiga hari.

Petunjuk untuk digunakan adalah:

  • rhinitis sepanjang musim;
  • konjungtivitis;
  • gatal-gatal;
  • dermatitis;
  • ekzema;
  • asma.

Kerana penerimaan, perkara berikut mungkin berlaku:

  • migrain;
  • mengantuk;
  • simptom dyspeptik;
  • ruam pelbagai alam.

Produk tidak digunakan semasa kehamilan. Overdosis penuh dengan mulut kering, masalah dengan kencing dan buang air besar.

Oleh kerana Erius adalah ubat generasi baru, keberkesanannya lebih tinggi. Walau bagaimanapun, untuk pencegahan polinosis dan melegakan gejala alergi, Cetrin juga sempurna..

Erius atau Claritin - yang mana lebih baik?

Claritin serupa dengan Erius, kerana ia akan mengandungi bahan aktif seperti itu. Ejen tersebut adalah penyekat selektif reseptor histamin. Bahan utama adalah loratadine. Ia tidak memberi kesan sedatif pada sistem saraf pusat, oleh itu ia sesuai walaupun untuk pemandu.

Ketiadaan kesan toksik pada sistem kardiovaskular membolehkan ubat tersebut digunakan semasa terapi jangka panjang tanpa risiko kepada pesakit. Ejen tersebut tidak mempengaruhi penyitaan norepinefrin, kerana ia tidak mempengaruhi reseptor H2.

Oleh kerana kesamaan bahan aktif untuk kedua-dua ubat, petunjuk penggunaannya juga serupa. Claritin tidak digunakan sehingga berumur 2 tahun dan sekiranya terdapat kegagalan hati.

Biasanya, ubat ini tidak ditetapkan semasa mengandung. Namun, jika potensi keuntungan melebihi risiko yang mungkin timbul, maka Claritin dapat digunakan di bawah pengawasan doktor. Sekiranya perlu mengambilnya semasa menyusui, maka penyusuan susu ibu harus dihentikan. Loratadine boleh masuk ke dalam susu ibu dan diserahkan kepada bayi.

Walaupun jarang terdapat kesan sampingan, beberapa pesakit mengalami:

  • sakit kepala;
  • keletihan;
  • kekeringan mukosa mulut;
  • mengantuk;
  • gangguan dyspeptik;
  • ruam;
  • takikardia;
  • alopecia;
  • gangguan hati.

Overdosis dicirikan oleh berlakunya sakit kepala, takikardia dan mengantuk. Semasa mendiagnosisnya, anda mesti segera berjumpa doktor. Sebelum itu, anda mesti membilas perut dengan garam dan mengambil sorben.

Erius atau Suprastin - yang mana lebih baik?

Suprastin adalah antihistamin berasaskan chloropyramine yang popular. Walaupun terdapat banyak kontraindikasi, ubat ini mempunyai kecekapan tinggi yang sama dengan yang asli dari Belgium.

Kedua-dua ubat ini tergolong dalam kumpulan farmakologi yang sama, mempunyai mekanisme tindakan yang serupa dan petunjuk umum. Suprastin menyumbang kepada penekanan reseptor H2, dan dengan adanya histamin dalam darah, sintesis selanjutnya tersekat.

Suprastin mempunyai skop aplikasi yang lebih luas. Sebagai tambahan kepada urtikaria dan rhinitis alergi, ia berkesan untuk semua jenis manifestasi alahan. Ia sering digunakan untuk edema Quincke, penyakit serum, eksim dan dermatitis atopik..

Kerana adanya bentuk suntikan, ia mula bertindak hampir seketika, yang sangat penting sekiranya berlaku kecemasan.

Suprastin mempunyai kelemahan utama - kesan penenang yang ketara pada sistem saraf pusat. Selama beberapa jam setelah mengambilnya, pesakit akan berasa lesu dan mengantuk. Senarai kontraindikasi dan kesan sampingan yang lengkap terdapat dalam arahan rasmi.

Sekiranya anda membandingkan kedua-dua ubat tersebut, maka mereka mempunyai bidang pengaruh yang berbeza. Sekiranya terdapat alahan bermusim dan keperluan untuk memandu kenderaan di kemudian hari, lebih baik memilih Erius. Sekiranya timbul situasi di mana bantuan kecemasan diperlukan, maka lebih baik beralih kepada suntikan Suprastin.

Erius atau Desal - mana yang lebih baik?

Desal adalah analog struktur lengkap Erius. Ia mengandungi bahan aktif yang sama, dan oleh itu indikasi penggunaannya juga serupa. Kedua-dua ubat boleh didapati dalam bentuk tablet dan juga sirap. Dos kedua-dua produk adalah 5 miligram.

Sekiranya anda mencari perbezaan, maka ia hanya berlaku di negara pengeluar dan harganya. Desal hampir separuh daripada harga Erius. Walau bagaimanapun, untuk memahami ubat mana yang lebih baik digunakan dalam setiap kes tertentu, lebih baik berjumpa doktor. Jumlah penyokong kedua-dua ubat adalah hampir sama.